Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Jaunimo savanorišką tarnybą savivaldybės administracijoje baigė jau trečia savanorė

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – tai intensyvi 6 mėn. trukmės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai ne mažiau kaip 40 val. per mėnesį savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje, kartą per mėnesį susitinka su paskirtu mentoriumi ir mokosi įveikti sunkumus, verčia patirtį išmokimais. JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas.

Tauragės rajono savivaldybė savanorius priima nuo 2021 m. Šią programą savivaldybės administracijoje jau sėkmingai baigė 3 savanoriai. Paskutinė iš jų – Tauragės „Versmės“ gimnazijos 11 klasės mokinė Nora Povilaitytė. Ji sako apie programą sužinojusi iš draugės, o savivaldybės administraciją pasirinko, nes savivaldybė atrodė kaip patraukliausias variantas, kuris atitiko jos sugebėjimus ir interesus.

Tauragės rajono savivaldybė savanorė Nora„Mano savanorystė buvo labai įvairi ir neleido nuobodžiauti. Nuo techninės pagalbos koncertuose, atrašymo į vaikų laiškus Kalėdų seneliui iki duomenų analizės ataskaitose. Aš galėjau patobulinti savo informacinių technologijų sugebėjimus, nes teko prisidėti prie kelių projektų, kuriems reikėjo įvairios vaizdinės medžiagos, pvz., plakatų, trumpų vaizdo įrašų ir pan., o ypač sugebėjimus naudotis „Excel“ programa. Įdomiausia buvo prisidėti prie įvairių renginių įgyvendinimo, pvz., Rugsėjo 1-osios šventės, „Žaliosios konferencijos“, Tauragės jaunimo apdovanojimų. Nors čia gal ir ne savanorystė, bet labai smagu buvo leisti kavos pertraukėles kartu su kolegomis iš savivaldybės Kultūros skyriaus.“, – sako Nora.

Merginai atrodo, kad ši programa nėra per didelis iššūkis jaunam žmogui, moksleiviui. Net jei ir reikia surinkti bent 40 valandų savanorystės per mėnesį, rinkti kompetencijų ženkliukus, reguliariai stebėti savo progresą su mentoriumi ir panašiai. Jos teigimu, tereikia sugebėti susiplanuoti savo laiką, turėti aiškią darbotvarkę ir prioritetus.

„Savanorystė jautėsi kaip dar vienas papildomas būrelis, kuriam visad teikiau prioritetą. Kartais teko paaukoti kitas veiklas, kad galėčiau pasiekti reikiamų valandų kiekį, bet tie keli pavieniai atvejai nedarė didelės įtakos mano mokslams ir socialiniam gyvenimui. Savanorystė užėmė gana daug laiko mano kasdienėje rutinoje, kas leido man patobulinti savo laiko planavimo įgūdžius“, – teigė savanorė.

Savanoriai organizacijose turi savo kuratorius. Kuratorius įsipareigoja apmokyti jauną žmogų, ugdyti ir palaikyti tarnybos metu. Mergina teigia, jog su savo kuratore sutaria puikiai, kuratorės požiūris labai lankstus, pagarbus, veiklą galima lengvai suderinti, iškilus sunkumams visuomet sulaukia pagalbos.

„Tiesa, kad mane labiausiai gundė 0,25 stojamojo balo pažadas, bet taip pat iš savanorystės tikėjausi įgauti naujų pažinčių ir kompetencijų, labiausiai domino pamatyti ir savo kailiu patirti, kaip veikia vidinė savivaldybės „virtuvė“. Ateisiančius savanorius skatinčiau pasirinkti jiems labiausiai patinkančią organizaciją, kurioje savanoriavimas praeitų taip greitai ir smagiai, kaip praėjo man“, – atvirauja Nora.

Daugiau informacijos apie Jaunimo savanorišką programą rasite ČIA arba susisiekus su savivaldybės jaunimo reikalų koordinatore Inga Vaiče, tel. +370 618 44226.

Pasidalinkite
Scroll to Top