Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Joniškės k. sodininkų dėmesiui

Vadovaujantis Tauragės rajono savivaldybės tarybos 2020 m. gegužės mėn. 27 d. sprendimu Nr. 1-163 UAB „Tauragės vandenys“ įpareigoti Joniškės k. sodininkų bendrijose įrengti vandentiekio tinklus ir artezinį gręžinį.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį buvo įrengtas 68 m gylio artezinis gręžinys. Iš įrengto gręžinio išgaunamam vandeniui buvo atlikti vandens kokybės pilni laboratoriniai tyrimai. Šio vandens kokybė neatitinka higienos normų (HN-24:2017) reikalavimų. Vandenyje nustatytas padidintas amonio ir geležies junginių viršijimas leidžiamų kiekių normas, sunkiojo metalo arseno kiekis svyruoja tarp 15÷25 µg/l, kai geriamojo vandens higienos norma leidžia tik iki 10 µg/l. Vandens nugeležinimo įrenginiai amonio ir geležies junginius šalina, tačiau sunkiuosius metalus, kaip arseną, labai minimaliai. Tokio neapdoroto vandens gerti negalima, nes ir mažos arseno dozės per ilgą laiką pradeda žaloti žmogaus organizmą. Arsenas, kaip ir dauguma sunkiųjų metalų, linkęs kauptis organizme. Jo didesni kiekiai pasižymi išreikštu toksiniu poveikiu įvairioms organizmo sistemoms. Patekęs į organizmą arsenas blokuoja tam tikrus fermentus, sutrikdo gyvybiškai svarbius biocheminius procesus.

Joniškės k. soduose yra pakankamai daug privačiomis lėšomis įrengtų gręžinių, kuriuose vanduo imamas iš to pačio vandeningo horizonto. Šių gręžinių vandens pilni tyrimai daugeliu atvejų nėra atlikti, todėl gyventojus informuojame, kad neištirtas vanduo maistui neturėtų būti naudojamas.

Dėl gręžinyje rastos blogos vandens kokybės UAB „Tauragės vandenys“ planuoja šio gręžinio neeksploatuoti, o išgręžti naują gręžinį į kitą gilesnį vandeningą horizontą (apie 120 m gylio). Iš naujojo gręžinio tikimasi geros vandens kokybės, nes už 560 m. tame pačiame vandeningame (120 m gylio) horizonte įrengtame privačiame gręžinyje vandens kokybė atitinka higienos normų reikalavimus.

UAB „Tauragės vandenys“ informacija

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Išankstinė registracija paramai
2023/2024 metų šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?
Tauragės rajono savivaldybės gyventojai jau ...
Skaityti daugiau »
Sniego valymo automobilis
Kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai?
Žiemos sezonu galima pastebėti, kad ...
Skaityti daugiau »
Statinių prieinamumo vertinimo įrankis – stasis.lt
Lietuvoje yra tūkstančiai visuomeninės paskirties ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top