Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Jūros upės parke praeivių akis traukia didžiulė Milžino skulptūra

Jūros upės parke praeivių akis traukia netikėtas reginys – didžiulė Milžino skulptūra, simbolizuojanti vieną ryškiausių Baltų mitinių būtybių. Pati skulptūra yra svarbi pagrindinės idėjos dalis, tačiau dar svarbesnė – ant skulptūros projektorių pagalba atvaizduotas pasakojimas bei audiovizualiniai sprendimai, kuriuos bus galima išvysti jau visai netrukus. Unikalios ir niekur iki šiol nematytos idėjos autoriai – tauragiškių kūrybos studijos „Wide wings“ įkūrėjai Gediminas Tamulynas ir Raimondas Kavaliauskas.

Skulptūra „Milžinas Pasakotojas“ sukurta „Wide wings“ kūrybos komandai bendradarbiaujant su tautodailininku Nerijumi Alšausku. Pasak jo, Milžino gamyba truko apie vieną mėnesį, o jai pagaminti prireikė 3,5 kubo medienos.

Milžinai Baltų mitologijoje vaizduojami kaip reljefo formuotojai, upių, ežerų, kalnų ir piliakalnių atsiradimo priežastis. „Vienu tamsiausių metų laiku, norime priminti, kad šviesa visuomet nugali tamsą. Tiek tiesiogine, tiek simboline prasme. Na, juk taip kasmet ir vyksta metų pabaigoje: nuo gruodį minimos Saulėgrįžos dienos ima vėl šviesėti. Taigi, pasirinkome vaizduoti milžiną, savo pirštuose laikantį nukaltą saulę, kurią, pasak legendos, jis kasmet vis pakabina dangaus skliaute.“,– sakė „Wide wings“ vadovas G. Tamulynas.

Šiuo projektu siekiama skatinti ir didinti gyventojų užimtumą tamsiuoju metų laiku, sukurti priežastį išeiti ir patirti kažką naujo. Instaliacija norima akcentuoti, kad lietuviškose legendose slypi daug gyvenimiškos išminties, o iš senolių paveldėtas folkloras gausus pamokymų, iš kurių galime pasisemti pasitikėjimo savimi, iniciatyvos imtis, ko nors naujo.

Kurdami instaliaciją autoriai nusprendė apjungti lietuvių senovės amatininkų kūrybą su moderniomis technologijomis, šviesa, garsu ir animacija, kuriant interaktyvumo ir įtraukiančius žaidybinimo elementus. Įsibėgėjus gruodžiui medinis milžinas ne tik „pabus“ iš žiemos miego, bet pasakos ir tradicines lietuviškas legendas.

„Artėjant žiemos šventėms patys mažiausi galės pirmą kartą išgirsti, o vyresni ir prisiminti Elnio Devyniaragio, dešiniosios dievaičio Perkūno rankos — Kalvio, ir mitologinės būtybės, Milžino, legendas vienoje istorijoje. Kitaip tariant, išvysime senovės lietuvių ir baltų mitologijoje sutinkamą mistinę kalėdinio laikotarpio versiją.“, — atskleidžia „Wide Wings“ kūrybos vadovas R. Kavaliauskas.

Planuojama, kad meninė instaliacija „Pasakų milžinas“ pradės veikti jau šį mėnesį. Daugiau informacijos – netrukus.

 Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

[ngg src=”galleries” ids=”152″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top