Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kada savivaldybė kompensuoja žalą, patirtą dėl nekokybiškos kelio dangos?

Ar žinote, kaip reikėtų elgtis, jei dėl prastos kelio dangos būklės būtų apgadintas jūsų automobilis? Kada turėtumėte kreiptis į policiją, savivaldybę arba AB „Kelių priežiūrą“?

Pirmiausia, jei dėl netvarkingos kelio dangos buvo apgadintas automobilis, pavyzdžiui, vairuotojas įvažiavo į duobę, tai laikoma eismo įvykiu, nepaisant to, jeigu jame ir nedalyvavo kita transporto priemonė. Įvykus eismo įvykiui – būtina kviesti policiją. Policijos atstovas užfiksuoja eismo įvykį ir jo priežastis, todėl vėliau kreipiantis dėl žalos atlyginimo kyla mažiau neaiškumų.

Kai automobiliui padaroma žala dėl blogos kelio dangos, kurią turi prižiūrėti ir kelio savininkė yra Tauragės rajono savivaldybė – prašymas dėl žalos atlyginimo pateikiamas savivaldybei. Jei žala atsirado dėl valstybinio kelio nepriežiūros –  kreipiamasi į AB „Kelių priežiūra“.

Informuojant apie apgadintą automobilį svarbu žinoti, kad žalos atlyginimas priklauso ir nuo aplinkybių, pavyzdžiui:

  1. Ar vairuotojas buvo atidus, atsargus (pvz.: duobė yra apsemta vandeniu ir jos negalima pastebėti);
  2. Ar duobė pažymėta ir aiškiai matoma šviesiu paros metu. Jei vairuotojas gyvena toje vietoje, manytina, kad vairuotojas žinojo apie duobę, tokiu atveju žala neatlyginama.

Prašymus dėl žalos atlyginimo, kai automobiliui padaroma žala dėl blogos, savivaldybei priklausančios kelio dangos, galima pateikti savivaldybės administracijos „Gyventojų priėmimo“ kabinete arba el.paštu [email protected]. Prie prašymo turi būti pridėtas policijos fiksuotas eismo įvykis, dokumentas pagrindžiantis žalos dydį. Prašymas turi būti pasirašomas orginaliu parašu arba el. parašu. Prašymus nagrinėja Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaryta komisija. Jei priimtas savivaldybės sprendimas netenkina, lieka tik teisminis procesas.

Jei žala atsirado dėl valstybinio kelio nepriežiūros, prašome kreiptis į AB „Kelių priežiūra“, el. paštu teise@keliupriežiura.lt

Žemiau pateiktame žemėlapyje geltonai, žaliai ir raudonai yra pažymėti keliai, priklausantys Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top