Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Karštis veikia ne tik žmones, bet ir kelius

Vasaros metu, termometrų stulpeliams pasiekus 30 laipsnių ir aukštesnę ribą,  kai kuriuose asfaltuotuose kelių/gatvių ruožuose galima pastebėti atsirandančias juodas minkštas dėmes – išplaukiantį bitumą. 

Esant itin aukštai ir Lietuvos klimatui nebūdingai oro temperatūrai bei veikiant tiesioginiams saulės spinduliams kelio danga atskiruose ruožuose įkaista iki itin aukštos – virš 50 laipsnių temperatūros. Dėl šios priežasties asfalto dangoje esantis bitumas dėl savo savybių suminkštėja, o papildomai veikiant pravažiuojančių transporto priemonių ratų sukeltoms jėgoms gali būti iškeliamas į paviršių. Gali pasitaikyti atvejų, kai paviršiuje išplaukusį bitumą taško transporto priemonių ratai ar kelyje formuojasi provėžos. Išplaukusio bitumo pažaidos yra aiškiai vizualiai pastebimos ir atpažįstamos, tačiau būtina atkreipti dėmesį, kad dėl jų atsiradimo gali pasunkėti eismo sąlygos.  
 
Vairuotojų prašome atkreipti dėmesį, kai važiuojant išgirsta „čežėjimą“ ar pastebi kelio blizgesį – tais atvejais derėtų laikytis saugaus atstumo nuo kitų eismo dalyvių, kad užtektų laiko įvertinti situaciją ir laiku sustabdyti transporto priemonę.
 
Tokių kelių ruožų gali atsirasti visoje Lietuvoje. Tai priklauso nuo daugelio priežasčių – meteorologinės situacijos, kelią supančios aplinkos, kelio dangos būklės ir kitų. Gavus pranešimą apie išplaukusį bitumą, į probleminį ruožą vyksta kelius prižiūrinti įmonė ir tą ruožą sutvarko (suminkštėjusio asfalto vietas barsto smulkia skaldele, kuri sugeria bitumo perteklių ir padidina transporto priemonių ratų sukibimą su kelio danga). Kelių ruožuose, kur bitumas itin išplaukęs, gali būti ribojamas eismas ar greitis. Eismas ribojamas tik tada, kai kyla pavojus saugiam eismui arba gali būti gadinama kelio danga, t. y. gali susidaryti provėžos.  

Tauragės rajono savivaldybės  administracija 2021 m. liepos 2 d. visoms Tauragės rajono savivaldybės administracijos seniūnijoms  išsiuntė  raštą  „Dėl minkštojo asfalto dangos priežiūros vasaros metu“, kuriame seniūnams nurodė Kelių priežiūra reglamentuojantį teisės aktą ir išplaukusio bitumo priežiūros būdus.

Pasidalinkite
Scroll to Top