Jau ketvirtus metus iš eilės Tauragės rajono šeimos Rugsėjo 1-ajai ruošėsi kitaip – pagrindinėmis mokymosi ir mokymo priemonėmis mokiniai bei mokytojai buvo aprūpinti savivaldybės. Šventės dieną kiekvieną mokinį ant jo stalo pasitiko specialus krepšelis, kuriame – viskas, ko reikia naujiems mokslo metams. Pasak tėvų ir švietimo atstovų, taip ne tik sumažėja šeimoms tenkančio įprasto bėgimo ir finansinių rūpesčių, bet ir skatinama lygybė.
Pirmąją mokslo metų dieną Tauragės rajono savivaldybės mokiniams buvo išdalinti daugiau nei 4 500 mokymosi rinkinių. Tokių krepšelių sulaukė visi rajono švietimo įstaigose besimokantys priešmokyklinukai ir 1–12 klasių mokiniai. Bendra krepšelių vertė siekia daugiau nei 80 000 eurų.
Dovydo Kaminsko, Tauragės rajono savivaldybės mero teigimu, nors pasaulinė pandemija iš savivaldybių biudžetų pareikalavo papildomų lėšų jos suvaldymui, nutraukti mokymosi krepšelių iniciatyvos ar sumažinti jai skiriamo biudžeto dalies net nesvarstyta.
„Tai – prioritetų klausimas, o Tauragės prioritetas – patrauklus miestas šeimoms kurtis ir gyventi. Mokymosi rinkiniai – tik vienas iš projektų, kurį įgyvendindami siekiame prisidėti prie šeimų gerovės rajone. Nors iniciatyvai skiriama suma – tikrai nemaža, puikiai suprantame, kad be šeimų ir jaunų žmonių miesto ateitis tampa miglota. Tad stengiamės palengvinti ir pagerinti jų gyvenimą Tauragėje. Ankstesniųjų metų patirtis parodė, kad vieningai mokymosi krepšeliais aprūpindami visus mokinius padedame šeimoms sutaupyti finansų bei laiko, sumažėja ir jiems tenkančių rūpesčių. Matome teigiamus tėvų atsiliepimus, todėl idėją planuojame tęsti ir ateityje“, – sakė D. Kaminskas
Krepšeliai – daugiau nei finansinė parama
Tauragiškės, trijų vaikų mamos Giedrės Mažeikienės vyriausias sūnus šiemet naujus mokslo metus pradėjo pirmoje klasėje. Pasak moters, jau antrus metus iš eilės gaunamas mokymosi krepšelis – visapusiška parama tėvams.
„Pirmiausia, tai – didžiulis dėmesys rajono šeimoms, kuriuo gyvenantys kituose regionuose nebūtinai gali pasigirti. Tačiau ne mažiau svarbus ir finansinis aspektas: tai didžiulis palengvinimas tėvams, ypač – sunkiau besiverčiančioms šeimoms. Mūsų šeimos atveju, kur auga 3 mažamečiai vaikai, galimybė sulaukti visų mokymosi reikmenų leidžia sutaupyti nemažą dalį pinigų“, – kalbėjo G. Mažeikienė.
Pasak trijų vaikų mamos, mokymosi krepšeliai – kruopščiai sukomplektuoti, todėl tėvams beveik nereikia rūpintis papildomomis priemonėmis visus metus. „Praėjusiais metais, kai sūnus ėjo į priešmokyklinukų klasę, gavome visus jam būtinus reikmenis. Per tuos metus tereikėjo nupirkti naują flomasterių rinkinį, mat, kaip būdinga mažamečiams, dalis spalvų pasimetė, dalis buvo įspaustos ir nebepiešė. Tačiau nepamenu nei vieno dalyko, kurio būtų trūkę: krepšelyje radome nuo penalo, rašiklių iki kuprinėlės sportinei aprangai neštis. Turėtų priemonių užteko, o dalį likusiųjų mokslo metų pabaigoje sūnus net parsinešė namo“, – tikino G. Mažeikienė.
Tauragės „Versmės“ gimnazijos direktorės Dalios Pukelienės teigimu, vieningas rajono mokinių aprūpinimas mokymosi krepšeliais ne tik užtikrina sklandesnį švietimo procesą, bet ir mažina nelygybę tarp mokinių.
„Tokie mokymosi krepšeliai prisideda prie socialinės atskirties mažinimo – visi mokiniai turi vienodus reikiamus skaičiuotuvus ar USB atmintines, nepriklausomai nuo jų šeimos finansinių galimybių. Be to, rinkiniuose yra visi įrankiai, kuriuos mokiniams tereikia atsinešti, tad šie nebegali sakyti, kad kažkurių priemonių neturi ar nespėjo nusipirkti“, – įsitikinusi D. Pulkelienė.
Pasak gimnazijos direktorės, be minėtos vertės, tokios iniciatyvos ir dėmesys kuria teigiamas emocijas mokiniams ir mokytojams, moko džiaugtis mažais dalykais ir skatina dėkingumą.
Nepamiršo ir mokytojų
Formuojant mokymosi krepšelius, buvo siekiama atliepti skirtingo amžiaus moksleivių poreikius, todėl procesas vyko bendradarbiaujant savivaldybės bei švietimo įstaigų atstovams.
„Dėl to, kokios priemonės reikalingos rinkiniuose, buvo tariamasi su mokyklų atstovais. Pavyzdžiui, matematikos mokytojams pastebėjus, kad skaičiuotuvai būtini vyriausiųjų klasių mokiniams, šie atsirado krepšeliuose. O dabar supratus, kad jų reikia ir aštuntokams, skaičiuotuvais papildyti pastarųjų krepšeliai. Išties stengiamasi įsiklausyti ir suprasti skirtingus poreikius“, – teigė D. Pukelienė.
Neatsitiktinai, priešmokyklinio ugdymo klasių mokinių krepšeliuose galima rasti daugiau kūrybiškumui ugdyti skirtų priemonių, o vyresniųjų klasių moksleivių – skaičiuotuvų ar USB atmintinių.
Nepamiršti liko ir klasių vadovai: jiems skirtuose mokymo rinkiniuose – nuo rašiklių ar darbo knygų iki termosų.
Pažangiausiems skyrė pinigines premijas
Tradiciškai, Mokslo ir žinių dieną buvo apdovanoti ir geriausių rezultatų pasiekę Tauragės rajono moksleiviai bei jų mokytojai.
Šiemet piniginėms premijoms iš Tauragės savivaldybės biudžeto skirti 18 525 eurų, o dalimi lėšų prisidėjo ir vienas iš šios iniciatyvos pradininkų – Tauragės Rotary klubas.
Klasėms, kurios padarė didžiausią pažangą, buvo skirta po 2 500 eurų, o jų vadovams (kuratoriams) – po 625 eurus. Dešimčiai didžiausią pažangą padariusių mokinių atiteko po 300 eurų, dešimtukus visų ugdymo plano dalykų metiniuose įvertinimuose turintiems klasių mokiniams – po 200 eurų, o visi 100 balų įvertinimus už valstybinius brandos egzaminus gavę abiturientai išsidalinto 2600 eurų.
„Įsivaizduokite antroką, kuris pirmaisiais metais mokėsi sunkiau, tačiau vėliau padarė didžiulę pažangą ir dabar buvo apdovanotas pažangos premija. 300 eurų tokiam vaikui yra išties dideli pinigai ir stipri paskata“, – džiaugėsi D. Pukelienė.
[ngg src=”galleries” ids=”81″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]