Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Konservuoti naujausių kasinėjimų archeologiniai radiniai

Tauragės krašto muziejus „Santaka“ tęsia eksponatų restauravimo ir konservavimo darbus. Siekiama, kad vertingi archeologiniai radiniai, padedantys pažinti gentinių laikų Lietuvą ir Tauragės kraštą išliktų ateities kartoms bei kiek įmanoma sumažinanti irimo procesą, panaikinant rūdžių židinius, stabilizuojant korozijos pažeistą dirbinių struktūrą.

Šiemet buvo konservuoti naujausių kasinėjimų gauti archeologiniai radiniai. Po 2020 m. vykdytų archeologinių tyrimų gauti itin reikšmingi Lietuvos istorijai radiniai iš dažnai kryžiuočių kronikose minėtos Aukaimio pilies (šiandien Batakių piliakalnio papėdės gyvenvietė). Tyrimus 2019 m. ten atliko jungtinė Lietuvos ir Vokietijos mokslininkų komanda. Taip pat, 2020 m. pratęsti dar 2006 m. išgarsėjusio Vėluikių kapinyno tyrimai, kurie atskleidė naujų žinių apie tautų kraustymosi laikotarpį VI a. Plačiau apie Aukaimio radinius jau rašė kapinyną tyrę mokslininkai bei Tauragės krašto muziejaus direktorės pavaduotojas Darius Kiniulis – https://tauragesmuziejus.lt/ispudingi-aukaimio-radiniai/

Archeologiniai radiniai

Nutarta konservuoti dar keletą Ivangėnų-Karšuvos piliakalnių papėdės gyvenvietės radinių iš 2017 m. tyrimų, kurie dėl ribotų lėšų nepateko į 2020 m. konservavimo projektą. Kiti radiniai – atsitiktiniai, bet taip pat vertingi seniausiai Tauragės krašto istorijai pažinti. Visi konservuoti eksponatai – iš vario lydinio arba geležies: segės, apyrankės, smeigtukai, peiliai, ylos, žiedai ir jų dalys. 99 radinius restauravo patyrę archeologinių radinių restauratoriai dr. Arūnas Puškorius ir Aldona Skučienė.

Po atlikto profesionalaus konservavimo, eksponatai bus eksponuojami Tauragės krašto muziejaus Archeologijos ekspozicijoje, įveiklinti kuriant naujas edukacines programas, vedant ekskursijas, iliustruojant tematinį pasakojimą, likę – saugomi tam pritaikytose muziejaus saugyklose. Taip pat, eksponatai bus suskaitmeninti ir įkelti į viešą LIMIS sistemą, kurioje taps prieinami įvairių sričių mokslininkams bei taps šaltiniu ateities tyrinėjimas ne tik apie Tauragės regiono istoriją, bet ir visos Lietuvos praeitį.

Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Tauragės rajono savivaldybė.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ informacija

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Į viršų