Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kovo 15-ąją kviečiame rašyti nacionalinį diktantą

Po kelerių metų pertraukos Nacionalinis diktantas sugrįžta – kovo 15 d. 11 val. kviečiame Tauragės rajono gyventojus ir svečius pasitikrinti raštingumą Nacionalinio diktanto rašymo konkurse.

Nacionalinis diktantas ir šiemet skatins dalyvius atskleisti savo prieraišumą lietuvių kalbai bei siūlys nebijoti suklysti, nes kiekviena klaida tampa kelrodžiu į mokymąsi. Pagrindinis šių metų organizatorių šūkis – „Rašyk. Klysk. Išmok“.

„Rašyti diktantą kviečiame visus. Savo kalba galime rūpintis tik mes patys. Net jei klystame rašydami ar kalbėdami, visada galime tobulėti – kartu su draugais, kolegomis ar bendramoksliais. Tik kiekvieno mūsų apsisprendimas lems, kokia ateityje bus lietuvių kalba“, – teigia Nacionalinio diktanto organizatorė Vytautė Šmaižytė-Kuliešienė.

100 geriausiai parašiusiųjų bus pakviesti į Nacionalinio diktanto finalą, kuris vyks gegužės mėnesį Vilniuje. Nacionalinis diktantas tradiciškai išrinks raštingiausią mokinį, suaugusįjį ir užsienio lietuvį.

Diktantas organizuojamas jau 14-tą kartą ir bus transliuojamas per LRT radiją bei portale LRT.lt. Trukmė – apie 50 min.

Prie kalbos šventės kviečiamos prisijungti bibliotekos, savivaldybės, įstaigos, įmonės, mokyklos ir užsienio lietuvių bendruomenės. Įmonės ir organizacijos diktantą galės rašyti savo patalpose, o užsienio lietuvių bendruomenės iš organizatorių gaus diktanto įrašą ir konkurse galės dalyvauti kovo 16–17 d. sau patogiu metu.

Pasitikrinti savo raštingumą kviečiami ir tauragiškiai. Diktantas bus rašomas Tauragės rajono savivaldybėje (Respublikos g. 2, Tauragė), Didžiojoje posėdžių salėje. Norinčius rašyti diktantą prašytume registruotis telefonu + 370 671 79 513 arba el. p. [email protected].

Jei diktantą rašote savivaldybėje, bibliotekoje ar mokykloje – atiduokite jį organizatoriams. Jei rašote namuose, savo darbo vietoje ar kitur – surinkite diktantus ir išsiųskite juos organizatoriams adresu:

Nacionalinio diktanto konkursui

AB Lietuvos paštas, J. Balčikonio g. 3, 03500 Vilnius

​arba atneškite į artimiausią Šiaulių banko skyrių, kur diktantas bus išsiųstas nemokamai. Diktantą būtina išsiųsti iki kovo 18 d. imtinai. Diktanto lapą rasite čia: Diktanto lapas 2024 (lrt.lt).

Parengta pagal Nacionalinio diktanto organizatorių informaciją.

Pasidalinkite
Scroll to Top