Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose

Rugsėjo 16 dieną prasidės Europos judumo savaitė – didžiausia pasaulinė gyventojų judėjimą skatinanti miestų kampanija. Pagrindinė Europos judumo savaitės tema šiais metais – „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“.

Šiemet tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos visi patyrė per COVID-19 pandemiją. Ši beprecedentė sveikatos krizė Europai suteikia ir galimybių. Kaip bebūtų, ši krizė miestus paskatino kūrybiškai ir operatyviai reaguoti į pandemiją, todėl šiemet Europos judumo savaitės metu bus keičiamasi gerąja patirtimi, kaip miestai gebėjo greitai atsigauti ir aktyviau judėti tvariai.

Kampanija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, skatinti Europos miestus ir savivaldybes diegti ir populiarinti aplinkai draugiškas transporto priemones, o gyventojus – automobilį keisti dviračiu, ėjimu pėsčiomis, viešuoju transportu ar kitokiu „žalesniu“ susisiekimo būdu.

Kaip Europos judumo savaitę minės Tauragės rajono savivaldybė?

Parengtas savaitės veiklų planas, kuriame gausu fizinio aktyvumo užsiėmimų, švietimo iniciatyvų. Jau nuo rytojaus darbo dieną savivaldybės darbuotojai pradės nuo rytinės mankštos, prisijungti prie mankštos darbo vietoje iniciatyvos kviečiami ir kitų įstaigų darbuotojai.

Prie organizuojamų veiklų svariai prisidės Tauragės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras: numatyti kineziterapiniai užsiėmimai, sveikatinimo mankštos įvairaus amžiaus žmonėms, solo latino užsiėmimai, nėščiųjų mankštos, kūno dizaino, nirvana fitness treniruotės, sportinių šokių fizinio aktyvumo užsiėmimai su specialiais batais ir kitos veiklos.

Tauragės rajono ugdymo įstaigos suplanavo sveikatinimo renginius mokiniams, darželinukams. Europos judumo savaitę vyks viktorinos, įvairios edukacijos apie judumo svarbą ir tikslus. Apie darnaus judumo svarbą ir Tauragės pažangą šioje srityje plačiau papasakos Tauragės rajono garbės ambasadorė Rūta Lukošiūnaitė.

Tauragės kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai pakvies į rudens lygiadienio apeigas, kurios peraugs į tradicinę šokių akciją „Visa „Baltica“ šoka -2021“. Lietuvos nacionalinio kultūros centro organizuojama šokių akcija pirmą kartą suvienys ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos bei Estijos šokėjas. Organizatorių tikslas – į vieną būrį suburti kuo daugiau tradicinio šokio entuziastų. Bus mokoma smagių, lengvai išmokstamų Žemaitijos ir Tauragės krašto šokių.

Akylesni Tauragės rajono gyventojai galėjo pastebėti, kad autobusų stotelėse taip pat pateiki įvairūs faktai, susiję su darniu judumu (priminta apie nemokamą viešąjį transportą, dviračių saugyklas ir kitas žaliąsias idėjas, pateikti moksliniai duomenys apie darnaus judumo naudą gamtai ir žmogui). 

Rugsėjo 22-ąją bus uždaryta Bažnyčių gatvė

Rugsėjo 22-oji skelbiama diena be automobilio. Šią dieną bus uždaryta Bažnyčių gatvės dalis nuo Vytauto gatvės iki Vasario 16-osios gatvės. Gyventojus raginame iš anksto planuotis keliones bei maršrutus, nes judėjimas minėtoje atkarpoje bus galimas tik pėstiesiems bei netaršioms transporto priemonėms, išskyrus elektromobilius.

Europos judumo savaitės renginių akimirkas (nuotraukas, vaizdo įrašus) prašome siųsti elektroniniu paštu [email protected]

Visus Tauragės rajono gyventojus, įstaigas, įmones ir organizacijas kviečiame aktyviai dalyvauti Europos judumo savaitės renginiuose ir primename, kad judriausia savivaldybė, valstybės institucija, įmonė, mokymo įstaiga ir ikimokyklinio ugdymo įstaiga bus apdovanota Aplinkos ministerijos įsteigtais prizais.

Pasidalinkite
Scroll to Top