Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame dalyvauti pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija“

Kviečiame visus prisiminti ir paminėti prieš trisdešimt metų iškovotą mūsų laisvės pergalę. 2021 metų sausio 13 d. 8.00 valandą ryto kartu dešimčiai minučių languose uždekime vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes.

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

1991 metų Lietuvos piliečių pergalė prieš agresorių yra iškiliausias įvykis mūsų šalies naujausių laikų istorijoje – tai buvo esminis lūžio taškas nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo kelyje, nulėmęs ne tik mūsų šalies ateitį bet ir esminius tarptautinius geopolitinius procesus. Tomis dienomis iš esmės sprendėsi visos sovietinės imperijos pavergtų tautų ir valstybių likimai, iš esmės sprendėsi Europos ateitis. Ir mes galime didžiuotis šia pergale.

Tai buvo Tautos pergalė. O Tauta – tai ne tik žmonės, gyvenę tuo istoriniu momentu, bet ir ankstesnės kartos, padėjusios laisvės siekio pamatus – nepriklausomybės kovų savanoriai, pokario partizanai ir rezistentai – tai ir šiandieninė karta, užaugusi nepriklausomoje Lietuvoje, tai ir jų vaikai, kurie gyvens ir kurs ateities Lietuvoje.

Iniciatyvos simbolis: žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės ginėjų laužus.
Vieta: švietimo įstaigos, institucijos, organizacijos, gyventojų namai ir butai.
Data: 2021 m. sausio 13 diena (trečiadienis)
Pilietinės iniciatyvos laikas: 8.00–8.10 val.
Organizatoriai: Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti
Iniciatyvą globoja: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda

Planuojantys prisijungti prie iniciatyvos maloniai kviečiami registruotis ČIA. 

Pasidalinkite
Scroll to Top