Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame į šiandien vyksiančią solidarumo akciją „Ateik barščių, paremk Ukrainą“

Tauragės pilies aikštėje, kovo 18 dieną 11-18 val. vyks solidarumo akcija – „Ateik barščių, paremk Ukrainą“. Akcijos vykusios kituose miestuose įkvėpė „Lions“ klubą imtis iniciatyvos ir Tauragės rajone įgyvendinti renginį, skirtą paremti Ukrainos žmones.

Tauragės „Lions“ klubo pirmininkas Kęstutis Patašius atskleidžia pagrindinius šios akcijos tikslus: „Iniciatyva siekiame parodyti pagarbą ir dėmesį ukrainiečiams. Surinktas lėšas panaudosime paremti į Tauragę atvykusius arba planuojančius atvykti Ukrainos gyventojus“.

Akcija taip pat siekiama suburti jau esančių ukrainiečių bendruomenę, draugiškai juos sutikti ir pabendrauti.

Lions klubų iniciatyvos kituose miestuose

Solidarumo akciją pirmiausia iniciavo didieji Lietuvos miestai Vilnius, Kaunas. Organizatorių skelbiamais duomenimis, Vilniuje vykusios iniciatyvos metu buvo surinkta 30 tūkst. eurų. Surinktos lėšos buvo skirtos Ukrainos – Lenkijos pasienyje įsikūrusiai karo ligoninei. Ši sėkminga akcija parodė Lietuvos žmonių bendrumą, supratimą ir pagalbą į sunkią situaciją patekusiems Ukrainos žmonėms.

Vilniaus „Lions“ moterų klubo prezidentė Lina Jakučionienė užsiminė, kad ši iniciatyva yra ne pirmoji, prieš 8 metus Vilniuje buvo vykdoma tokia akcija ir buvo kviečiama prisidėti prie pagalbos Ukrainai. Tačiau pasikeitus situacijai dabar pagalbos reikia dar labiau.

Paramos Ukrainai akcijaMaistas yra tradicija

Barščiai daugeliui asocijuojasi su nacionaline Ukrainos virtuve – tai yra šalies kultūrinis paveldas, todėl įsigydami barščių lėkštę ne tik finansiškai paremiame Ukrainą, bet ir parodome, kad mums svarbios jų tradicijos. Tik neužmirštas ir gyvas tautinis paveldas padeda tautai išlikti ir būti stipriai.

Šalys pasaulio akyse išsiskiria savo kalba, religija, papročiais (tradicijomis), gimtąja žeme. Šiuo metu Ukrainos žmonės kovoja dėl savo gimtosios žemės, prisidėkime ir mes kovodami dėl jų papročių (tradicijų) išlikimo įsigydami lėkštę sriubos.

Tauragės „Lions“ klubo pagalba

Savanoris Aivaras

Klubas ne tik organizuoja solidarumo akciją, bet ir nuomojasi 9 vietų autobusiuką ir padeda Ukrainos žmonėms iškeliauti iš karo zonos ir saugiai pasiekti Tauragę, Vilnių arba Lenkijos miestus (atsižvelgiant į žmonių poreikį).

Savanoris Aivaras teigė: „Su Lions autobusiuku teko du kartus vykti į Varšuvą ir parvežti po septynis žmones, reikėjo gelbėti net šuniuką bei kačiuką“. 

Tai parodo, kad šiuo metu svarbi ne tik materialinė pagalba, bet ir savanoriavimas, kuris gali išgelbėti žmones bei jų augintinius nuo karo Ukrainoje.

Kiekvienas iš mūsų galime paremti Ukrainos žmones įsigydami lėkštę sriubos renginio metu arba pervesdami paramą į Tauragės Lions klubo sąskaitą: LT347181300008700896, Mokėjimo paskirtis: parama Ukrainai.

Prisidėkime prie solidarumo akcijos ir palaikykime brolius ir seses iš Ukrainos!

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Pratęsiami eismo ribojimai Veterinarijos gatvėje
Užsitęsus vykdomiems darbams, pratęsiami eismo ...
Skaityti daugiau »
Tauragės regiono NVO tarybų forumas 2024
Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos ...
Skaityti daugiau »
Eismo ribojimai T. Ivanausko gatvės atkarpoje birželio 20 dieną
Birželio 20 dieną, 8-17 val. ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top