Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame į žaliąją fiestą – miškasodį prie Skaudvilės tvenkinio

Spalio 2 dieną, 14 valandą visus, kurie kavos puodelį iškeitė į medelį ir visus, kurie myli gamtą bei nori prisidėti prie Tauragės rajono miškingumo didinimo, kviečiame į žaliąją fiestą – miškasodį prie Skaudvilės tvenkinio.

Akcijos metu sodinsime Jūsų nupirktus ir padovanotus medelius, taip 2,9 ha pievą paversdami mišku. Į miškasodį prašome pasiimti tik pirštines, kitais reikalingais darbo įrankiais pasirūpins VšĮ „Myliu Mišką“.

Tauragės rajono savivaldybės mero Dovydo Kaminsko teigimu, planuojamas naujo miško įveisimas – reikšminga iniciatyva, prisidedanti prie globalių problemų sprendimo ir leidžianti Tauragei dar sparčiau siekti žalio ir aplinkai draugiško rajono vizijos.

„Didinti regiono miškingumą ir stiprinti regiono esamų miško masyvų potencialą, kad šis būtų ne mažesnis kaip 40 proc., yra mūsų savivaldybės strateginis tikslas. Miškai – neatsiejama miškingo Tauragės regiono kraštovaizdžio dalis. Tačiau tuo pat metu tai – ypatingai svarbus įrankis, siekiant mažinti šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų kiekį atmosferoje ir kuo efektyviau kovoti su klimato kaita. Miškai ne tik absorbuoja žmogaus veiklos išmetamą CO2, bet ir tampa prieglobsčiu gyvūnijai. Todėl džiaugiuosi, kad pasauliui susiduriant su masine miškų nykimo problema, užimame ne stebėtojų pozicijas, o veikiame ir kartu pasodinsime tūkstančius medžių“, – kalbėjo D. Kaminskas.

Juliaus Riepšo, ne pelno siekiančios organizacijos VšĮ „Myliu mišką“ vykdančiojo direktoriaus žodžiais, vidutinis lietuvis kasmet sugeneruoja apie 4,89 t CO2 – dujų, sukeliančių šiltnamio efektą ir darančių neigiamą įtaką tiek aplinkai, tiek ir žmogaus sveikatai. Vienas iš šiuo metu populiarių būdų tam neutralizuoti – miškų įveisimas ar atsodinimas.

Dėkojame fiziniams ir juridiniams asmenims palaikantiems iniciatyvą. Primename, kad nupirkti ir padovanoti savąjį medelį dar galite iki rugsėjo 30 d., adresu https://myliumiska.lt/pasodink/

Miškasodžio metu Skaudvilės krašto bendruomenė pasirūpins arbata, sausainiais bei sriuba. Mažųjų renginio dalyvių lauks pramogos batutuose.

Žalioji fiesta jau ne už kalnų, tad žymimės datą ir susitinkame Skaudvilėje!

Pasidalinkite
Scroll to Top