Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Kviečiame teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo bei paramos mokinio reikmenims įsigyti

Tauragės rajono savivaldybės administracija primena, kad jau galima teikti prašymus dėl nemokamo mokinių maitinimo mokykloje bei paramos mokinio reikmenims įsigyti.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti (80 Eur), jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui per mėnesį yra mažesnės kaip 192 Eur:

Dėl paramos mokiniams, kai pajamos vienam asmeniui neviršija 256 Eur, galima kreiptis  šiais atvejais: ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai motina ar tėvas vieni augina vaiką (vaikus), kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų ar bent vienas iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienas gyvenantis asmuo yra neįgalus.

Kai šeimoje atsiranda nenumatytų išlaidų dėl ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų, kai yra neįgalių mokinių, kai vaikus (vaiką) augina neįgalūs ar pensinio amžiaus bendrai gyvenantys asmenys, kai vaikus (vaiką) augina vienas iš tėvų, kai mokinys patiria socialinę riziką arba mokinį augina bendrai gyvenantys asmenys, patiriantys socialinę riziką, kai bendrai gyvenantys asmenys augina 1–2 vaikus ir jie atitinka Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo 8 straipsnio 1 dalies sąlygas (dirba, yra registruoti užimtumo tarnyboje, ar kt. užimtumo forma) parama mokiniams gali būti skiriama išimties tvarka, kai pajamos vienam asmeniui per mėn. neviršija 320,0 Eur.

Socialinė parama skiriama mokiniams, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas ar priešmokyklinio ugdymo programą bei iki 21 metų mokiniams, kurie mokosi pagal suaugusiųjų ugdymo programas.

Atkreipiame dėmesį, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai, pirmokai ir antrokai turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant šeimos gaunamų pajamų, be atskiro prašymo. Nemokamas maitinimas bus skiriamas pagal mokyklų pateiktus sąrašus.

Prašymą dėl nemokamo maitinimo gali pateikti vienas iš mokinio tėvų ar kitų bendrai gyvenančių pilnamečių asmenų, globėjų (rūpintojų), pilnametis mokinys ar nepilnametis mokinys, kuris yra susituokęs arba emancipuotas. Prie prašymo pridedamos pažymos apie pajamas (gautas per 3 praėjusius mėnesius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams dienos arba kreipimosi mėnesio) ir, priklausomai nuo aplinkybių, kiti reikalingi socialinei paramai mokiniams gauti dokumentai.

Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti pareiškėjas gali  kreiptis  iki spalio 5 d., dėl nemokamo maitinimo galima kreiptis visus mokslo metus.

Dėl socialinės paramos mokiniams reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į seniūniją, kurioje gyvenama arba į Tauragės rajono savivaldybės Gyventojų priėmimo kabinetą (Respublikos g. 2, Tauragė, 116 kab.).

Taip pat prašymai gali būti teikiami ir internetu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje: www.spis.lt

Daugiau informacijos: https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/socialine-parama-seimoms-ir-vaikams/socialine-parama-mokiniams

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top