Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lieka lygiai mėnuo iki gegužės 12d. vyksiančio referendumo dėl pilietybės išsaugojimo

Lieka lygiai mėnuo iki referendumo dėl pilietybės išsaugojimo. „Apvali“ data ir visai nebedaug laiko mums susitarti, balsuoti ir išsakyti savo nuomonę. Referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas. Jo rezultatai palies mus visus, nes nuspręsime kiek Lietuvos piliečių kurs mūsų valstybę. Balsavę referendume – suapvalinsime Lietuvą, išspręsdami šį klausimą, į vieną ar į kitą pusę.

2024 m. gegužės 12 d. kartu su pirmuoju Respublikos Prezidento rinkimų turu vyks referendumas dėl gimimu įgytos Lietuvos pilietybės išsaugojimo įgyjant kitos, Lietuvai draugiškos, valstybės pilietybę.

Tiksli referendumu spręsti teikiamo Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo formuluotė skamba taip:

„Lietuvos Respublikos pilietybė įgyjama gimstant ir kitais konstitucinio įstatymo nustatytais pagrindais ir tvarka. Konstitucinis įstatymas taip pat nustato Lietuvos Respublikos pilietybės netekimo pagrindus ir tvarką.“

Lietuvos piliečiams pritarus, iš Konstitucijos būtų išbrauktas teiginys: „Išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis.“ Tokiu pakeitimu esamiems Lietuvos Respublikos piliečiams būtų išsaugota Lietuvos pilietybė, jiems įgijus Lietuvai draugiškų valstybių pilietybę.

Daugiau apie referendumą gali sužinoti – www.referendumas2024.lt

Pasidalinkite
Scroll to Top