Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Liepos 28 d. minimas JAV-Lietuvos diplomatinių santykių 100-metis

Visus šiuos metus JAV ambasada švenčia nenutrūkusių JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių 100 metų jubiliejų. 100 metų nuolatinės, nenutrūkstamos draugystės ir bendrų vertybių, kurių šaknys siekia 1940 m. liepos 23 d. laikinai einančio valstybės sekretoriaus Sumnerio Welleso deklaraciją, nepripažinusią tyčinio Sovietų Sąjungos jūsų politinės nepriklausomybės ir teritorinio vientisumo sunaikino. Šimtą metų Lietuvos vėliavos plevėsavo Valstybės departamente Vašingtone, o JAV ir Lietuvos santykiai toliau augo, grįsti bendru įsitikinimu, jog Lietuva turi teisę į savo laisvę ir suverenitetą.

Šiandien Lietuva yra brangi Jungtinių Amerikos Valstijų draugė ir NATO sąjungininkė. JAV yra nepajudinamai solidarūs su Lietuva bendrų grėsmių ir iššūkių mūsų saugumui ir bendroms vertybėms akivaizdoje. Amerikiečiai įsipareigoję siekti abipusės ekonominės gerovės ir atmesti ekonominę prievartą ir įsipareigoję palaikyti transatlantinius santykius ir vienybę su sąjungininkais Europoje.

Nors šis šimtmečio minėjimas tęsiasi visus metus, tikroji JAV ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo data – liepos 28 d. Todėl šiandien Tauragės rajono savivaldybė minėdama šią svarbią sukaktį iškelia Jungtinių Amerikos Valstijų vėliavą taip pagerbdami ir padėkodami už jau 100 metų trunkančią draugystę, bendradarbiavimą ir palaikymą.

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Išankstinė registracija paramai
2023/2024 metų šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?
Tauragės rajono savivaldybės gyventojai jau ...
Skaityti daugiau »
Sniego valymo automobilis
Kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai?
Žiemos sezonu galima pastebėti, kad ...
Skaityti daugiau »
Statinių prieinamumo vertinimo įrankis – stasis.lt
Lietuvoje yra tūkstančiai visuomeninės paskirties ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top