Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Liepos mėnuo – žmonių su negalia pasididžiavimo mėnuo

Liepos mėnuo – žmonių su negalia pasididžiavimo mėnuo. Ką tai reiškia?

Šis laikas suteikia galimybę įdėmiau pažvelgti į žmonių įvairovę, prisiminti žmonių su negalia pasiekimus, patirtis ir kovą. Ši šventė pabrėžia – negalia yra natūrali ir vertinga žmonių įvairovės dalis, o ne trūkumas ar būklė, kurią reikia ištaisyti.

Ši iniciatyva buvo pradėta švęsti 1990 m. Bostone (JAV), kai buvo pasirašytas Asmenų su negalia aktas (ADA), nustatęs naują reglamentavimą, siekiant asmenų su negalia lygiateisiškumo ir įtraukties, kuriuo Jungtinėse Valstijose draudžiama diskriminacija dėl negalios.

Negalia gali paveikti žmones įvairiais būdais, todėl kiekviena žmonių su negalia pasididžiavimo vėliavos spalva atspindi šios bendruomenės įvairovę:

🟢 žalia – sensorinę negalią,

🔵 mėlyna – intelekto ir psichosocialinę negalią,

⚪️ balta – nematomą ir nediagnozuotą negalią,

🟠 auksinė – neurodiversiškumą,

🔴 raudona – fizinę negalią.

Tuo tarpu pilkas fonas simbolizuoja žmonių su negalia protestą ir pyktį prieš smurtą, žeminimą ir kitas diskriminacijos dėl negalios formas. Tai ne tik liūdesio, atminties, bet ir protesto simbolika.

Tikime, kad žmonių su negalia pasididžiavimui skirti visi metai, o ne vienas mėnuo. Tačiau tokios šventės išskyrimas gali padėti žmonėms su negalia, kurie vis dar jaučiasi nedrąsiai, o taip pat ir tiems, kurie nėra tiesiogiai susiję su negalia – suprasti, kad negalia nėra nuosprendis, o natūrali ir vertinga žmonių įvairovės dalis.

Spalvotos juostos

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Į viršų