Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lietuvos Caritas ir advokatai vėl vienija jėgas: 3 savaites dovanos nemokamas teisines konsultacijas

Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos advokatai ir advokatų padėjėjai vienijasi drauge su Lietuvos Caritas, siekdami artėjančių gražiausių metų švenčių proga padėti sunkumus patiriantiems Lietuvos žmonėms. Teisės profesionalai padovanos teisės klausimais nemokamas konsultacijas, kurias teiks tris savaites – nuo lapkričio 22 dienos iki gruodžio 10 dienos.

Neatlygintinai teikti teisines konsultacijas šiemet užsiregistravo itin didelis būrys advokatų ir advokatų padėjėjų. Palyginus su praėjusių metų užsiregistravusiųjų skaičiumi, šiemet jis vėl paaugo. Net 275 advokatai ar advokatų padėjėjai padovanos savo teisines žinias žmonėms, užsiregistravusiems nemokamai konsultacijai Caritas centruose, įsikūrusiuose visoje Lietuvoje.

„Lietuvos advokatūra nenutrūkstamą žmonių poreikį pasikonsultuoti su teisininkais jaučia visus metus. Sulaukiame nemažai užklausų įvairiausiais gyvenimiškais klausimais visus metus. Šia gražia socialine iniciatyva siekiame, kad gražiausias metų šventes Lietuvos žmonės pasitiktų su bent kažkiek sumažėjusiu rūpesčių bagažu. Nuoširdžiai dėkoju kiekvienam advokatui ir advokatų padėjėjui, kurie prisideda prie šios kilnios misijos ir savo laiką, žinias padovanos, kam šiuo metu to galbūt labai reikia“, – sakė Advokatų tarybos pirmininkas prof. dr. Ignas Vėgėlė.

Advokatai teisiniais klausimais taip pat nemokamai konsultuos ir Caritas organizacijos darbuotojus bei savanorius, kurie kasdien bendrauja su įvairių problemų kamuojamais žmonėmis ir dažnai sprendžia su teisiniais aspektais susijusius klausimus.

„Įvairius sunkumus patiriančios šeimos, vieniši tėvai, senjorai ar namų netekę žmonės ir kitos visuomenės grupės, kurias globoja Caritas, gana dažnai prašo pagalbos ir palydėjimo teisiniuose klausimuose, kas, dažniausiai, mūsų darbuotojams bei savanoriams yra sudėtinga. Tam reikia ir teisinio išsilavinimo, ir patirties, todėl labai vertiname advokatų bendradarbiavimą jau šeštus metus ir kad kartu galime padėti žmonėmis surasti išeitis iš sudėtingų situacijų. Kviečiu žmones registruotis ir aptarti savo teisines bėdas su advokatais“, – kalbėjo Deimantė Bukeikaitė, Lietuvos Caritas generalinė sekretorė.

Žmonės, norintys gauti nemokamą teisinę konsultaciją, turėtų kreiptis ir registruotis per organizacijos Caritas centrus visoje Lietuvoje iki lapkričio 30 d. Tauragės rajone gyventojai kviečiami kreiptis telefonu 8 652 08 862 (Sonata).

Atsižvelgiant į tai, kad vis dar gyvename prisitaikydami prie koronaviruso, pro bono konsultacijos dažnu atveju bus teikiamos nuotoliniu būdu, Advokatai bei advokatų padėjėjai konsultuos telefonu arba video skambučiu. Tik išimtinais atvejais konsultacija vyks gyvai – susitinkant su advokatu ar advokato padėjėju.

Daugiau informacijos apie akciją suteiks Lietuvos Carito komunikacijos koordinatorė Aušra Malinauskienė, tel. 8 674 66 049.

Pasidalinkite
Scroll to Top