Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos 2023 m. gruodžio 2–8 d. vykdys informacinių veiksmų specialistų pratybas „Pasitikėjimas 2023“

Informuojame, kad Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgos gruodžio 2– 8 d. pietvakarių  Lietuvoje (Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių raj. sav.) vykdys Sausumos pajėgų informacinių veiksmų specialistų pratybas „Pasitikėjimas 2023“.

Pratybos orientuotos į pasirengimą atremti hibridines grėsmes ir treniruoti karius veikti civilinėje aplinkoje. Šiose pratybose bendradarbiaudami su civilinėmis institucijomis Sausumos pajėgų vienetų kariai pagal nustatytas procedūras treniruosis planuoti ir vykdyti informacinių veiksmų užduotis.

Pratybose taip pat bus siekiama įvertinti Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Nekinetinių operacijų kuopos Civilių ir kariškių bendradarbiavimo būrio pasirengimą budėti NATO pasirengimo iniciatyvoje (angl. NATO Readiness Initiative, NRI) 2024 metais. Mokymuose iš viso dalyvaus apie 200 Lietuvos karių, taip pat kariai iš Estijos, Latvijos, Lenkijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.

Pratybos bus vykdomos imituojant tarptautinio konflikto situaciją, kurioje iš anksto sudarytos karių specialistų grupės paskirtuose atsakomybės rajonuose vertins civilinę aplinką ir jos įtaką karinėms operacijoms, suplanuos ir vykdys informacinius veiksmus. Kariai tobulins bendravimo su svarbiais asmenimis, civilinių institucijų ir organizacijų atstovais, vietiniais gyventojais įgūdžius, rengs informacinius pranešimus, treniruosis reaguoti į įvairius incidentus. Pratybose kariai naudos karinę techniką. Imitaciniai šaudmenys ir pirotechninės priemonės nebus naudojamos.

Pratybos „Pasitikėjimas“ šiemet vyks jau vienuolikta kartą. Kiekvienais metais šios pratybos vyksta vis kitame Lietuvos regione.

Kontaktinis asmuo: Sausumos pajėgų Viešųjų ryšių vyresnysis karininkas kpt. Kęstutis Pilipavičius tel. +370 686 85920 el. paštas. kestutis.pilipavič[email protected]

Pasidalinkite
Scroll to Top