Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vizitas Tauragėje

Spalio 13 d. Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su pirmąja šalies ponia Diana Nausėdiene ir patarėjų komanda lankėsi Tauragėje.

Lietuvos Respublikos Prezidentas susitiko su Tauragės regiono savivaldybių merais – Tauragės rajono meru Dovydu Kaminsku, Jurbarko rajono meru Skirmantu Mockevičiu, Šilalės rajono meru Algirdu Meiženiu ir Pagėgių meru Vaidu Bendaravičiu. Susitikimas vyko Tauragės autobusų stotyje, kur savivaldybių merai pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo Tauragės regiono bendros viešojo transporto sistemos kūrime.

„Džiugu, kad teko dalyvauti memorandumo pasirašyme dėl bendrų viešųjų transporto paslaugų teikimo visose keturiose savivaldybėse, ieškant sinergijos, derinant maršrutus, įvedant bendrą elektroninį bilietą“,– teigė Lietuvos Respublikos Prezidentas. Jo nuomone, šiuo pavyzdžiu galėtų sekti ir kitos Lietuvos savivaldybės, diegdamos panašius infrastruktūrinius projektus savo teritorijose. 

Atvykęs į Tauragę Prezidentas išbandė viešąjį transportą (elektrinį autobusą). Kelionės metu Tauragės rajono savivaldybės meras Lietuvos Respublikos Prezidentui papasakojo apie vykdomus ir planuojamus projektus, tikslus ir ambicijas, o prie apvalaus stalo su visa Prezidentūros komanda aptarė Tauragės regiono ir visos Lietuvos problemas. 

Vizito Tauragėje metu daugiausia dėmesio skirta socialinės apsaugos klausimams spręsti. Prezidentas susitiko su regiono senjorais, socialinę pagalbą senjorams teikiančių organizacijų atstovais ir Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidente Grasilda Makarevičiene. 

Vykusios spaudos konferencijos metu senjorų atstovai teigė, kad viena aktualiausių problemų – nepakankamas pensijų dydis. Senjorai domėjosi, ar bus mokama 13-oji pensija, tačiau Prezidentas teigė, kad tai nėra teisingas problemos sprendimo būdas.

„Mes už tai, kad būtų sisteminis požiūris, už tai, kad turėtume aiškią pensijų didinimo programą ir vienas iš jos pagrindinių principų būtų aplenkiantis arba spartesnis pensijų didėjimas, palyginti su vidutiniu darbo užmokesčiu“,– teigė Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda.

Vizito Tauragėje metu Prezidentas lankėsi Neįgaliųjų dienos centre, susipažino su veiklomis ir bendradarbiavimo su NVO pavyzdžiu, organizuojant dienos užimtumo veiklas neįgaliesiems.  Prezidentas taip pat nuvyko į Tauragės jaunimo centrą, kuriame bendravo su Tauragės jaunimu bei aptarė jaunimui rūpimus klausimus. 

Prezidento patarėjai susitiko su savo kuruojamų sričių specialistais: savivaldybių švietimo skyrių vedėjais ir švietimo pagalbos padalinių atstovais, ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigų vadovais, Regionine kultūros taryba, regiono policijos, priešgaisrinės apsaugos ir sienos apsaugos pajėgų atstovais ir kt.

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė į Tauragę atvyko kartu su Valstybės pažinimo centro edukatoriais, kurie moksleiviams rengė pilietiškumo dirbtuves „Pažink, atrask, kurk savo valstybę!“. D. Nausėdienė yra šios edukacinės programos globėja.

[ngg src=”galleries” ids=”17″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top