Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Lietuvos savivaldybių asociacijos organizuotame renginyje Tauragės rajono savivaldybei įteiktos net dvi „Auksinės krivūlės“

Aštuonioliktą kartą Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) rengiamų apdovanojimų ceremonijoje įteikti visų 14 šalies ministerijų, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje ir Lietuvos verslo konfederacijos apdovanojimai konkrečiose srityse labiausiai pasižymėjusioms savivaldybėms bei „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklais apdovanoti asmenys, nusipelnę Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui.

Spalio 6 dieną Vilniuje vykusiame iškilmingame renginyje Tauragės rajono savivaldybei atiteko net dvi skulptoriaus Ramūno Almino sukurtos „Auksinės krivūlės“ statulėlės.

Pirmąją krivūlę – „Savivaldybė – kultūros puoselėtoja“ – už įgyvendintą projektą „Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023“, Kultūros skyriaus vedėjai Šarūnei Stasytienei įteikė Kultūros ministras Simonas Kairys.

Šarūnė Stasytienė sako padėkos kalbą
D. Stankaus nuotr.

Kultūros muitinės – penkių kelių (Praeities, Ateities, Bendrystės, Pasaulio ir Žaliojo) koncepciją pasirinkusi 2023 metų Lietuvos lultūros sostinė, šiemet nepritrūko tikrai įspūdingų renginių ir projektų, džiuginusių ne tik vietinius, bet ir visos Lietuvos gyventojus.

Kovo–gegužės mėn. kraštiečius džiugino išskirtinių renginių ciklas „Kultūros pavasaris“. Birželio mėnesį „Lietuvos kultūros sostinė 2023“ pakvietė į didžiausią Tauragės istorijoje, net 10 dienų trukusią, miesto šventę „Tauro dienos“. Birželį startavęs festivalis KVADRATU apjungė profesionalaus meno žanrus: medijų meną, instaliaciją, skulptūrą, performansą ir šiuolaikinį šokį. Vasarą vykusiame XIII Tarptautiniame Tauragės muzikos festivalyje savo kūrinius atliko ne tik garsiausi Lietuvos, bet ir pasaulinio lygio atlikėjai – rugpjūtį Tauragėje koncertavo portugalė Luisa Sobral su grupe.

IX tarptautiniame festivalyje „Džiazo dienos Tauragėje” atlikėjų geografija šiemet buvo plati kaip niekada – nuo Meksikos, Gvatmelos iki Ukrainos. Pasaulinio garso būgnininkas ir perkusininkas Vladimiras Tarasovas, vienas ryškiausių šių dienų Lotynų Amerikos džiazo virtuozų, meksikietis  vibrafonininkas Victor Mendoza, šių metų Grammy nominacijos laimėtoja Gaby Moreno iš Gvatemalos. Joninių savaitgalį Tauragėje buvo įžiebtas įspūdingiausias ir šviesiausias net 12 metrų skersmens Kultūros vainikas. Karaliaus Mindaugo karūnavimo proga Tauragė valstybės susivienijimo šventę paminėjo su įspūdinga istorine inscenizacija „Skalvių pilies užėmimas“.

„Šiuo nuopelnu norėčiau pasidalinti su visu kultūros lauku, nes visi prisidėjo, koja kojon žengė bendro tikslo link ir tikiu, kad šis apdovanojimas tikrai motyvuos ateinančiais metais turėti dar didesnį ir geresnį rezultatą“, – visiems, prisidėjusiems prie Kultūros sostinės projekto, dėkojo apdovanojimą atsiėmusi Š. Stasytienė.

Antrąją krivūlę – „Už glaudžią partnerystę su verslu bei rodomą pavyzdį žaliosios energetikos srityje“ iš Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Andriaus Romanovskio atsiėmė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

Gintarė Rakauskienė sako padėkos kalbą
D. Stankaus nuotr.

2022 metais išrinkta vienu iš 100 Europos miestų, įgyvendinsiančių „100 klimatui neutralių ir išmaniųjų miestų“ eksperimentinę Europos Komisijos inovacijų programą, Tauragė ir toliau nuosekliai laikosi pasirinkto žaliojo kurso.

Tauragė – pirmoji Lietuvos savivaldybė, įsigijusi elektrinius autobusus – šiemet pasirašė sutartis dėl dar 7 įsigijimo. Metų gale tikimasi turėti jau 16 modernių, ekologiškų, elektra varomų viešojo transporto priemonių.

Tauragės rajone jau prasidėjo nutolusios saulės fotovoltinės elektrinės statyba, kuriai pradėjus veikti, tikimąsi atsinaujinančios energijos resursus panaudoti visų rajono gatvių apšvietimui. Vykdomas šildymo sistemų modernizavimas Tauragės rajono savivaldybės administracijos pastatuose, keičiant senus neefektyvius šildymo katilus į modernias ir ekologiškas šildymo sistemas. Visai šalia Tauragės vykdomos edukacijos apie vėjo energetiką – veikla, padedanti atskleisti mūsų krašto identitetą ir žaliausio miesto Lietuvoje viziją, edukuoti apie aplinkos tausojimą ir įdomiai supažindinti su vėjo energetika, vėjo jėgainių veikimo principais bei įtraukti bendruomenes į edukacines veiklas, skatinti jų verslumą.

Daug dėmesio skiriama jaunimo užimtumui bei verslumui skatinti. Tęsiamos jau esamos ir kuriamos naujos priemonės patrauklios verslo aplinkos kūrimui. Pagal Tauragės rajono savivaldybės tarybos patvirtintą jaunimo vasaros užimtumo programą, kurios tikslas – skatinti jaunimo užimtumą vasaros metu ir didinti jaunimo darbo patirtį, verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą kompensuojama dalis darbdaviui tenkančių išlaidų susijusių su darbo užmokesčio mokėjimu. Smulkaus ir vidutinio verslo programa suteikia galimybę verslo subjektams gauti dalinį finansavimą įmonių įregistravimo ir įsteigimo, rinkodaros priemonių, negyvenamųjų patalpų, užsienio rinkų paieškos ir kitoms išlaidoms padengti.

„Savivalda įdeda daug pastangų, kad bendradarbiautų su verslu, kad būtų partnere, nes vienas be kito mes neišgyventumėm“, – bendradarbiavimo svarbą  išskyrė administracijos direktorė G. Rakauskienė ir padėkojo visiems, dirbantiems bendro tikslo link: „Lenkiu galvą prieš mūsų verslą. Lenkiu galvą prieš Tauragės savivaldybės darbuotojus, kurie kiekvieną dieną dirba, kad mes būtumėm žingsniu priekyje.“

Į Tauragę parvežtos dvi „Auksines krivūlės“ yra ne tik įvertinimas, bet atsakomybė ir paskata ne tik sparčiu žingsniu žengti pirmyn, bet ir būti pavyzdžiu, kuriuo sektų kiti miestai.

Pasidalinkite
Scroll to Top