Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Magistralinis dujotiekis: ką privalu žinoti?

Bene kiekvienas žino, jog dujos – itin svarbios mūsų kasdieniame gyvenime: jas deginant gaminama elektros energija, miestai aprūpinami šiluma, dujos naudojamos pramonėje ir versle. Tačiau taip pat tai – sprogi medžiaga, kuri magistraliniuose dujotiekiuose transportuojama itin aukštu slėgiu. „Amber Grid“ dujų perdavimo sistema dažniausiai įrengta po žeme, todėl yra nematoma.

Apie tai, kad nutiestas dujotiekis ar aptvertoje teritorijoje esama kitų įrenginių ir statinių, vietovėje informuoja magistralinio dujotiekio trasą žymintys geltoni stulpeliai bei informacinės lentelės.

Kviesdamas gyventojus atkreipti dėmesį į magistralinius dujotiekius ir aplink esančią infrastruktūrą, dujų perdavimo sistemos operatorius „Amber Grid“ vykdo  informacinę kampaniją „Saugok save ir dujotiekį“. Vienas iš kampanijos tikslų –  informuoti žemės ir nekilnojamojo turto savininkus apie tai, kad nuo rugpjūčio 1 dienos magistralinių dujotiekių vietovės klasės teritorijos įgis specialiųjų žemės naudojimo sąlygų statusą. Tikimasi, jog šis pokytis visuomenei suteiks didesnį žinojimą apie greta dujų perdavimo sistemos objektų taikomus užstatymo pastatais normatyvus, paskatins žmones atidžiau planuoti savo veiklą šalia dujotiekių, pasidomėti galiojančiais veiklos ribojimais ir laikytis nustatytų taisyklių.

Informacija apie įregistruotą magistralinių dujotiekių vietovės klasių teritoriją atsiras nekilnojamojo turto registro duomenų bazės išraše apie žemės sklypo teisinę registraciją. Šis pokytis atliekamas „Amber Grid“ įgyvendinant Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme numatytas nuostatas.

„Mums rūpi, kad šalia magistralinių dujotiekių įsikūrę gyventojai, verslai ir žmonių turtas būtų saugūs. Tačiau ne mažesnis yra ir pačių žmonių sąmoningumas ir taisyklių žinojimas. Tikimės, jog atsirasiantys įrašai apie teritorijas, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos, paskatins žmones ne tik laikytis nurodytų ribojimų, bet ir labiau domėtis savo turtu ir tuo, kaip jį apsaugoti“, – teigia A. Dagys.

Atsakymai į gyventojams rūpimus klausimus pateikiami atnaujintoje „Amber Grid“ interneto svetainės žemės savininkų skiltyjeMagistralinis dujotiekis: ką privalu žinoti? | Amber Grid

Daugiau informacijos apie saugumą šalia „Amber Grid“ dujų perdavimo sistemos – www.ambergrid.lt/saugumas

Informacinis video apie magistralinių dujotiekių apsaugos zonas – YouTube

Informacinis video apie vietovės klasių teritorijas – YouTube

Pasidalinkite
Scroll to Top