Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Meras D. Kaminskas pasveikino „Atliekų kultūros“ egzamino dalyvius

Šiandien mero kabinete svečiavosi geriausiai pasirodę „Atliekų kultūros“ egzamino dalyviai bei jų mokytojai – jiems įteiktos padėkos dovanos. Trečius metus iš eilės surengtame egzamine galėjo dalyvauti kiekvienas Lietuvos gyventojas – nuo pirmoko iki senjoro, tačiau aktyviausi Tauragės regione, kaip ir visoje Lietuvoje, buvo moksleiviai.

Balandžio 28-ąją vykusiame egzamine dalyviai pasitikrino savo žinias apie atliekų prevenciją, rūšiavimą ir tvarkymą. Šiais metais vykusio egzamino klausimai buvo parengti trims skirtingoms amžiaus grupėms: 1-4 klasių moksleiviams, 5-10 klasių moksleiviams bei 11 klasių moksleiviams ir vyresniems dalyviams.

Tauragės regione egzaminą sprendė 179 dalyviai, iš jų net 139 moksleiviai. Egzaminą sprendė Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos, Jovarų pagrindinės mokyklos, Skaudvilės gimnazijos bei Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškos gimnazijos mokiniai.

Tarp regiono savivaldybių gyventojų aktyviausi buvo tauragiškiai – net 118 dalyvių. Mažiau susidomėjimo parodė Jurbarko (11 dalyvių), Šilalės (37 dalyviai) ir Pagėgių (13 dalyvių) savivaldybių gyventojai.

Moksleivius sveikinęs rajono meras džiaugėsi, kad būtent jie yra gerasis pavyzdys ir jų pademonstruotos žinios rodo, kad atliekų tvarkymo srityje galima pasiekti gerų rezultatų. „Atliekų kultūros“ egzaminas vyksta tik kartą metuose, bet praktiškai su šiuo egzaminu susiduriame kiekvieną dieną. Linkiu, kad jį išlaikytumėte tinkamai“,– sakė D. Kaminskas.

Susitikimo metu pasidžiaugta, kad ugdymo įstaigose vis daugiau dėmesio yra skiriama ekologijos, tvarumo, atsakingo vartojimo temoms. Mokytojų teigimu, šiam egzaminui nebuvo ruoštasi specialiai, tačiau su atliekų kultūra susijusios temos yra nuosekliai integruojamos į pamokas ir mokiniai turi galimybę gilinti žinias apie atliekų tvarkymą, pokyčius ir tvaraus gyvenimo svarbą.

Apdovanoti „Atliekų kultūros“ egzamino dalyviai

  • 1–4 klasių kategorijoje:  Jokūbas Berešna, Mantas Sabonaitis, Gustė Varškytė, Armandas Pernarauskis (Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, 2b klasė), Emilijus Baranauskas (Tauragės Tarailių progimnazija, 2b klasė).
  • 5-10 klasių klasių karegorijoje: Radvilė Erciūtė (Tauragės  „Šaltinio“ progimnazija, 7d klasė), Gabrielė Keteriūtė (Tauragės „Šaltinio“ progimnazija, 7a klasė), Toma Tinginytė (Tauragės Jovarų pagrindinė mokykla, 8b klasė).
  • Vyresnių dalyvių kategorijoje: Justina Gečienė (Kauno kolegijos studentė).
Pasidalinkite
Scroll to Top