Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Mes tikrai žinome, kad yra dėl ko gyventi!

Pasaulinė savižudybių prevencijos diena kasmet minima rugsėjo 10 d. Tikslas – atkreipti dėmesį į savižudybės problemą, kalbėti apie pagalbos būdus sunkumus patiriantiems žmonėms ir pabrėžti kiekvieno žmogaus vaidmenį, didinant visuomenės sąmoningumą, mažinant stigmatizaciją savižudybių tema.

Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komanda šios dienos paminėjimui jau šeštus metus iš eilės organizuoja dviračių ar pėsčiųjų žygius. Kasmet susirenka gausus tauragiškių būrys. Šiemet, kaip ir pernai, dalyvavo pustrečio šimto dalyvių. Susirinkusius pasveikino Tauragės Švč. Trejybės parapijos klebonas, dr. Marius Venskus, kviesdamas visus matyti, girdėti ir mylėti šalia esančius. Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė ragino apie savižudybes kalbėti garsiai ir džiaugėsi, kad į žygį susirinko toks didžiulis tauragiškių būrys.

Dažnas gyvenimo tempas yra labai greitas, todėl neretai jaučiamės nesuprasti, nelaimingi, esame pikti ir pavargę, nerandame laiko ramiai pasėdėti, susikaupti, pamąstyti, išjausti ir priimti sprendimus ramioje būsenoje. Esame pasiilgę kito žmogaus išklausymo, supratimo, palaikymo, ramybės ir žinojimo, kad viskas bus gerai.

Siekiame didinti visuomenės informuotumą apie savižudybes ir jų prevenciją, pagalbos būdus, nes savižudybė yra pagrindinė ankstyvos mirties priežastis, kurios galima išvengti. Kiekviena mirtis dėl savižudybės yra visuomenės sveikatos problema, turinti didžiulį traumuojantį poveikį bent 6 žmonėms.

2021–2023 m. Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos tema – „Vilties kūrimas veiksmais“. Tuo siekiame signalizuoti žmonėms, kad kiekvieno iš mūsų veiksmai gali suteikti vilties tiems, kuriems sunku. Svarbu nešti žinią, kad pagalba yra ir visada yra dėl ko gyventi. Skleisdami žinią savo šeimoje, draugų ir darbo aplinkoje, bendruomenėje, bendradarbiaudami bei aktyviai dalyvaudami savižudybių atpažinimo ir pagalbos suteikimo mokymuose, didiname supratimą, kad savižudybės galima išvengti.

Yra mokslu grįstų, patikimų ir nesudėtingų metodų, kaip įveikti savižudybės riziką, kaip galima padėti sau arba šalia esančiam, tačiau jie tampa efektyvūs tik tada, kai juos taikome praktiškai. Todėl VSB organizuoja mokymus su praktiniu metodų taikymu, kad žmonės žinotų, ką atsakyti ir kaip elgtis išgirdus kažką sakant „noriu mirti“ „nenoriu gyventi“ arba kaip elgtis, jei nuolat galvoje sukasi mintys apie savižudybę. Tauragės visuomenės sveikatos biuras nemokamai teikia individualias psichologo konsultacijas ir grupinius užsiėmimus, priklausomybės konsultanto paslaugas, organizuoja savižudybių prevencijos mokymus visuomenei. Kviečiame registruotis tel. 8 607 41 646.

Dėkojame rajono laikraščiams „Tauragės kurjeris“, „Tauragės žinios“, Tauragės kabelinei televizijai, Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Tauragės rajono savivaldybei, klebonui Mariui Venskui už renginio viešinimą; bendruomenėms, mokykloms, Tauragės krašto muziejui „Santaka“ – už bendradarbiavimą; gidei Rasai Kapučinskienei – už supažindinimą su Tauragės istorija; mokytojams, šauliams – už mokinių sukvietimą ir palydėjimą; tėveliams, atėjusiems drauge su savo vaikučiais; Laimai Trajanauskienei – už obuolius ir kriaušes žygeiviams; Jovarų bendruomenei – už svetingumą, Jovarų ansamblio koncertą, gražiai nušienautus, praplatintus takus ir obuolius vaišėms ir visiems žygio dalyviams – už žygio idėjos palaikymą ir dosnų pasidalinimą gera nuotaika.

Savižudybė – ne išeitis. Raskime sprendimą kartu. Tapkime lyderiais – padėkime kitiems įgalinti save būti atsakingais už savo gyvenimą, nes mes tikrai žinome, kad yra dėl ko gyventi!

Visuomenės sveikatos stebėsenos ir stiprinimo specialistė Neringa Šlepavičienė

Pasidalinkite
Scroll to Top