Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

„Metų specialisto“ apdovanojimuose įvertinti labiausiai 2022 m. nusipelnę darbuotojai

Vasario 2 d. Biržų pilyje įvyko iškilmingi „Metų specialisto“ apdovanojimai, kaip ir kasmet, skirti išreikšti padėką visuomenės sveikatos specialistams, savo darbais ir iniciatyvomis reikšmingai prisidėjusiems prie visuomenės sveikatos stiprinimo ir gerovės.

„Specialistams įteiktos padėkos kartu su simboliniu obuolio ženklu perduoda žinią: obuolys – tai lyg mūsų darbo vaisius, bet prieš skinant vaisius, pirmiausia reikia pasodinti sodą, jį prižiūrėti ir puoselėti. Norisi palinkėti kiekvienam specialistui būti savo visuomenės sveikatos sodo puoselėtoju, kad kartu su savo savivaldybės gyventojais būtų galima mėgautis saldžiais sveikos gyvensenos vaisiais,“ – prasmingomis mintimis sveikinimo kalbos metu dalijosi Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė.

Šiemet vienas iš „Metų specialisto“ apdovanojimų atiteko Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistei Ramintai Lešinskaitei. Šios įstaigos direktorė ir kolegos Ramintai dėkojo už išankstinį numatymą, apgalvojimą, kokybišką viešinimo medžiagos parengimą bei profesionalų Tauragės visuomenės sveikatos biuro veiklos pristatymą įvairiuose kontekstuose, už kūrybiškumą, inovatyvumą, nuolatinį tobulėjimą, greitą orientaciją vykdant užduotis ir dosnų dalijimąsi gerąja patirtimi su kolegomis. Tokie specialistai yra didžiausias įstaigos turtas.

„Mano profesinė sveikatos meno kelionė Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure prasidėjo 2019 m. spalio 7 dieną ir tęsiasi iki šiol. Džiugu prisiminti tą startą, kuomet galvoje buvo daugybė klaustukų, šauktukų – kaip efektyviai pakviesti tauragiškius stoti prie starto linijos „Sveika gyvensena ir meilė sau“. Per savo darbo metus įsitikinau, kad visuomenės sveikatos specialistai iš tiesų yra sveikatos ambasadoriai savo šeimose, bendruomenėse ir savivaldybėse. Būtent jie gali ir turi dabartyje investuoti savo laiką ir turimas sveikatos žinias pirmiausia į jaunąją kartą, kad po to jaunimu ir jų sveiko gyvenimo būdo pasirinkimo pavyzdžiu galėtų didžiuotis ir džiaugtis ateityje.

Nuoširdžiai dėkoju visai Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro komandai ir vadovei Daivai Genienei už pasitikėjimą, kasdieninio darbo įvertinimą ir galimybę šiandieną kartu džiaugtis su kitais besišypsančiais ir veikliais visuomenės sveikatos specialistais iš visos Lietuvos. Kiekvienam linkiu svajoti, atrasti ir pradėti veikti dėl savo sveikatos ir gerovės!“ – po „Metų specialisto“ apdovanojimo džiaugsmo neslėpė nominuota visuomenės sveikatos specialistė, jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų (JPSPP) koordinatorė Raminta Lešinskaitė.

Apdovanojimų renginį įkvepiančia sveikinimo kalba atidarė Biržų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė, atvykusi kartu su savivaldybės administracijos direktore Irute Varziene ir savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėju, atliekančiu savivaldybės gydytojo funkcijas, Kęstučiu Knizikevičiumi. Sveikinimo žodžius visiems susirinkusiems taip pat tarė Savivaldybių visuomenės sveikatos biurų asociacijos (SVSBA) vadovė doc. dr. Jūratė Grubliauskienė ir Lietuvos Respublikos Prezidento patarėja Lina Svidinskaitė. Prie sveikintojų taip pat prisidėjo Lietuvos gydytojų vadovų sąjungos prezidentas dr. Kęstutis Štaras, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos apsaugos klausimais dr. Živilė Gudlevičienė ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Laura Masiulienė. Renginyje taip pat dalyvavo ir prasmingais sveikinimo žodžiais ir linkėjimais dalijosi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dekanė prof. dr. Ida Liseckienė, atvykusi kartu su kolege LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto prodekane doc. dr. Gintare Kaliniene. Visuomenės sveikatos specialistų darbo svarba džiaugėsi ir nominantus sveikino Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento Prevencijos skyriaus vedėja Aušra Želvienė bei Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centro vadovas Romualdas Sabaliauskas, o nuotolinius sveikinimus siuntė ir Europos Komisijos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą (2014–2019 kadencija), Pasaulio sveikatos organizacijos specialusis pasiuntinys Rytų Europos regionui dr. Vytenis Andriukaitis.

Graži ir prasminga „Metų specialisto“ apdovanojimų tradicija SVSBA puoselėjama jau nuo 2016 metų, o specialistų rinkimai vyksta net 47 savivaldybių visuomenės sveikatos biuruose. Kasmet nominacijai gauti potencialius kandidatus gali siūlyti Visuomenės sveikatos biurų vadovai, čia dirbantys specialistai, taip pat ir Asociacijos tarybos nariai. Teikiant galimas nominacijas atsižvelgiama į specialisto išskirtines veiklas praėjusiais metais ir darbui svarbias savybes: motyvaciją ir entuziazmą darbui, iniciatyvumą, komunikacinius gebėjimus. „Rinkdami labiausiai praėjusiais metais nusipelniusius specialistus, kiekviename visuomenės sveikatos biure diskutuojame apie rezultatus visuomenės sveikatoje, kaip ilgai ir kantriai jų reikia laukti, kiek pastangų būtina įdėti, siekiant užsibrėžtų rezultatų. O ir nepamirštame, kad visuomenės sveikata yra ne tik mokslas, bet ir menas. Tik ši dermė padeda pasiekti kiekvieną gyventoją, įdomiai pateikti sveikatai puoselėti būtinas žinias, išmintingai vesti sveikos gyvensenos įgūdžių išsaugojimo keliu,“ – kalbėjo SVSBA pirmininkė ir Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro vadovė dr. Jūratė Grubliauskienė.

Visuomenės sveikatos biurų tikslas – stiprinti pirminę visuomenės sveikatos priežiūrą savivaldybių lygmenyje, skatinti kokybiškų visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų teikimą gyventojams, motyvuoti gyventojus aktyviai rūpintis savo sveikata bei ligų prevencija.

 

Pasidalinkite
Scroll to Top