Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

„Metų ūkis 2021“ apdovanojimuose įvertinti Tauragės rajono ūkininkai

Penktadienį Plungės kultūros centre vyko konkurso „Metų ūkis 2021” apdovanojimai, kuriuose įvertinti ir Tauragės rajono ūkininkai. Iš viso geriausi ūkiai rinkti 28 savivaldybėse, konkurse dalyvavo 276, o laimėtojais tapo 84 gyvybingi, tvarūs, pažangūs, perspektyvūs ir puikiai besitvarkantys įvairių dydžių ūkiai.

Tauragės rajone pirmos vietos nominacija įteikta Tauragės r. Skaudvilės sen. ūkininkaujantiems Ingridai ir Rokui Macaičiams už ūkio plėtrą ir modernizavimą pieno ūkyje. Antrosios vietos nominacija įteikta Tauragės r. Gaurės sen. Vilmai ir Aleksui Skirmantams už netradicinį ūkininkavimą, nes šiame ūkyje auginami danieliai bei Dovydo taurieji elniai. Šiame ūkyje užaugintos produkcijos galima paragauti kavinėje „Pelėda“. Trečiosios vietos nominacija įteikta Aistės Matyžiūtės ir Tado Nausėdos ūkiui už mėsinių galvijų auginimą, pastatų modernizavimą.

Ūkininkų sąjungos rajonų skyriuose rengiamo konkurso pirmųjų vietų nugalėtojų vidutinis ūkio dydis yra 252 ha, tačiau yra dirbančiųjų ir 32-55 ha ūkiuose arba didesniuose kaip 700 ha plotuose. Didžiausi plotai priklauso augalininkystės ūkiams, o jų iš 28 pirmos vietos laimėtojų augalininkystėje specializuojasi 14 ūkių. Po 7 ūkius yra mišrios ir gyvulininkystės krypties.

Tarp antros vietos laimėtojų vidutinis ūkio dydis yra 231 ha, dominuoja augalininkystės ūkiai, kurių iš 28 yra 18, tarp jų du užsiima daržininkyste. Kiti 7 mišrūs, 3 gyvulininkystės – 2 iš jų užsiima avininkyste.

Trečios vietos laimėtojų vidutinis ūkio dydis yra 155 ha, dominuoja augalininkystės ūkiai, kurių iš 28 yra 14. Likusieji 4 gyvulininkystės, 8 mišrūs (tarp jų 2 papildomai nurodyti ir kaip daržininkai), po vieną sodininkystės, bitininkystės ir paukštininkystės.

Visus konkurso “Metų ūkis 2021” nugalėtojus pagal rajonus galite rasti čia.

Pasidalinkite
Scroll to Top