Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Minimos Belchatovo ir Tauragės miestų tarptautinio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo 20-osios metinės

Rugpjūčio 15 dieną minimos dvišalių santykių – Belchatovo ir Tauragės miestų tarptautinio bendradarbiavimo sutarties pasirašymo dvidešimtosios metinės. Belchatovo ir Tauragės ryšiai nuosekliai vystomi atsižvelgiant į pamatinį tarptautinio bendradarbiavimo sutartyje sudarytą principą – plėtoti ir stiprinti draugiškus ryšius tarp Lenkijos ir Lietuvos (Belchatovo savivaldybės ir Tauragės rajono savivaldybės).

Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimas turi gilias istorines tradicijas. Jau daugiau nei 608 metai nuo to laiko, kai 1413 m. tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos karalystės buvo pasirašyta Harodlės sutartis bei pradėta krikštyti Žemaitija. Taip pat esame kaimyninės šalys ir nuolat bendradarbiaujame ekonominiais tikslais. Atsižvelgiant į mūsų miestų patirtis, kultūrinis ir meninis bendradarbiavimas – tiesiausias kelias į vieni kitų pažinimą ir supratimą.

Pastarąjį dvidešimtmetį gyvename vis spartesnės globalizacijos sąlygomis. Patyrėme ekonominių krizių, kartu sprendėme globalaus atšilimo problemas, kartu bandome įveikti klastingą virusą užpuolusį pasaulį. Matydami bendrus šiandienos iššūkius suprantame, kad tik kolektyvinės pastangos ir vieningas tikslo siekimas gali padėti juos įveikti ir sukurti mūsų žmonėms saugią, klestinčią ir taikią ateitį.

Dėl pasaulyje vyraujančios pandemijos susitikti su Belchatovo savivaldybės atstovais nepavyko, tačiau tikimasi, kad 2022-aisiais susitikimas įvyks ir savivaldybės paminės ilgalaikio bendradarbiavimo jubiliejų. 

[ngg src=”galleries” ids=”70″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Pasidalinkite
Scroll to Top