Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: „Nauja realybė – naujos formos“

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – svarbiausia metuose visoms šalies bibliotekoms. Šiųmetė, 21-oji, savaitė prisistato šūkiu „Nauja realybė – naujos formos“ ir atliepia į laikmečio aktualijas. Jau daugiau kaip metus gyvename naujoje realybėje, nuotoliniu būdu mokomės, kai kurie ir dirbame, renginiuose dalyvaujame tik virtualiai, tad ir savaitės iniciatyvos vyks daugiausia nuotoliniu būdu.

Balandžio 23–29 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, Tauragės B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka, įvertindama naują realybę ir „prisijaukinusi“ naujas formas, siūlys bendruomenei aktualius, įdomius ir įtraukiančius renginius. Šią šventinę savaitę vyks akcija „Nerimstanti biblioteka“, kada naujiems bibliotekos lankytojams bus dovanojami skaitytojo pažymėjimai, o pirmiesiems 20-čiai – ir galimybė nemokamai pasimėgauti kavos puodeliu kavos studijoje „ResPublica“. Vaikų literatūros skyriuje visų mažųjų, įsigijusių skaitytojo pažymėjimus, lauks saldus prizas!

Balandžio 23-iąją 15 val. Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Facebook profilyje vyko Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymas, taip pat konkurso „Tauragės metų knyga 2020“ laureatų paskelbimas

Kiekvienų metų kovo-balandžio mėnesiais organizuojamo konkurso „Tauragės metų knyga“ tikslas – supažindinti bendruomenę su Tauragės krašte gyvenančių autorių per metus išleistomis knygomis, skatinti tauragiškių kūrybinę iniciatyvą ir populiarinti vietos autorių leidinius. 2020 metais Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kraštotyros leidinių fondą papildė 19 knygų, kurias išleido kūrybingi Tauragės krašto žmonės bei rajono organizacijos. Tai – kraštui pažinti skirti leidiniai, poezijos ir prozos knygos suaugusiems bei vaikams. Šių metų konkurse išrinksime 3 knygas nugalėtojas šiose nominacijose: Populiariausia grožinės literatūros knyga, Geriausia pažintinė knyga ir Gražiausia knyga.

Balandžio 23-29 d. tauragiškiai ir visi norintys bus kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „Mano namų biblioteka“.

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Facebook profilyje kviesime pasidalyti, kaip atrodo jūsų namų biblioteka, o daugiausiai patiktukų sulaukusios nuotraukos autorius bus apdovanotas!

Balandžio 26 d. 15 val. Viešosios bibliotekos Facebook paskyroje vyks virtualus susitikimas su poete, žurnalo „Nemunas“ vyr. redaktore Erika Drungyte.

Poetė Erika Drungytė, be abejonės, yra viena savičiausių ir netikėčiausių kūrėjų, užimančių atskirą vietą poetinių giesmininkų/-ių gausoje. Sunku būtų ją priskirti kokiai nors nūnai vyraujančiai krypčiai, ji išlieka drąsi, originali ir metanti iššūkį plintančioms banalybėms, kartojamoms klišėms.

Balandžio 27 d. Virtualus pabėgimo kambarys „Bibliotekos labirintuose“.

Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos Facebook profilyje pasidalysime žaidimo nuoroda. Į savo mobilųjį telefoną parsisiuntę „Actionbound“ programėlę, turėsite galimybę sudalyvauti virtualiame pabėgimo kambaryje. Jo esmė – įveikus pateiktas užduotis, susijusias su biblioteka, sužinoti slaptus kodus, kurie bus reikalingi sėkmingai užbaigti žaidimą.

Balandžio 28 d. 15 val. Tauragės Metų bibliotekininko paskelbimas.

Metų geriausio bibliotekininko vardo suteikimo tikslas – įvertinti bibliotekininko nuopelnus kultūrai bei paskatinti dar aktyvesnei profesinei veiklai. Metų bibliotekininko vardas skiriamas už reikšmingiausius darbus bibliotekos veikloje ir išskirtinius profesinius laimėjimus 2020 metais.

Balandžio 29 d. 15 val. Virtualus pokalbis su rašytoju Jaroslavu Melniku.

Virtualaus sutikimo metu bus pristatomas įspūdingas romanas „Adata“. Rašytojas atviras – išbandyti save naujame žanre paskatino sau mestas iššūkis ir noras įrodyti, kad svarbiausia ne žanras, o turėjimas ką pasakyti: „Taip pat nenoriu visada būti „panašus į save“, „atpažįstamas“, mėgstu ieškojimus ir eksperimentus. Kaip rašytojui, man patinka rizikuoti – turbūt taip pasireiškia mano laisva prigimtis“.

Balandžio 23 d. 9 val. Emos Stumbraitytės kūrybinių darbų virtualios parodos „Spalvota svajonė“ pristatymas (Vaikų literatūros skyriaus Facebook paskyroje).

Balandžio 26 d. 10 val. Inscenizaciją iš lietuvių liaudies pasakų virtualiai stebės Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos pradinukai.

Balandžio 27 d. 9 val. Virtualus susitikimas su Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos kolektyvu – dalijimasis gerąja patirtimi, kūrybinės užduotys (Vaikų literatūros skyriaus Facebook paskyroje).

Balandžio 28 d. 9. 50 val. Virtualus susitikimas su rašytoju Tomu Dirgėla.

Tomas Dirgėla – jaunas vaikų rašytojas, užaugęs Palangoje ir pradėjęs kurti jau pradinėse klasėse. Kai sykį susitiko dvi jo pusės – Meilė kūrybai ir Meilė vaikams – nebeliko nieko kito, kaip tik imti ir rašyti mažiesiems! Tomo nuomone, pasaulį nuo liūdesio gali išgelbėti tik vaikai ir juokas.

Balandžio 29 d. 15 val. Virtualus Kahoot žaidimas „Bibliotekiniai reikalai“.

Žaismingos viktorinos apie biblioteką nuoroda bus dalijamasi Vaikų literatūros skyriaus Facebook profilyje.

Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiai vyksta visose rajono filialuose. Platesnį renginių sąrašą rasite čia

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos informacija

Pasidalinkite
Scroll to Top