Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė: Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos renginių ciklas

Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka, pasitikdama Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, kviečia į 9-ąjį konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakarą ir kraštietės tapytojos, pedagogės Loretos Slabšinskaitės-Zdanavičienės parodos ant senų siuvinėtų drobių „Laiškai į praeitį: sugrįžimai“ pristatymą.

Šiais metais 22-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė dedikuota tvarumo temai. Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkė Jolita Steponaitienė pastebi, kad kalbėti apie tvarią biblioteką ir kiekvieno bibliotekininko vaidmenį siekiant nuoseklumo veiklose, skatina bibliotekų misija organizuoti informaciją, dalintis žiniomis, planuoti pokyčius ateičiai: „Tvarumas bibliotekininkų bendruomenei svarbus dėl nuolatos įvairiomis formomis išreiškiamo rūpesčio, kaip ir kokioje visuomenėje gyvens mūsų vaikai po 30, 50 ar 100 metų. Jeigu jau dabar nesukursime to, kas gali būti palaikoma bėgant laikui, neišeikvojant išteklių ir nepakenkiant aplinkai, kas yra ekonomiškai ir etiškai teisinga, tuomet jau artimiausiu metu susidursime su didžiuliais iššūkiais aplinkai ir gerovei. Skirkime bibliotekų savaitę apgalvoti bibliotekų vertybes ir galimybes veikti, kuriant tvarias bibliotekas.“

Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos renginių ciklas prasidės balandžio 25 d. 12.00 val. šuniukų bibliotekos atidarymu Oko miške esančioje šunų dresavimo aikštelėje, o tos pačios dienos vakare, 17.00 val. Periodikos skaitykloje (Respublikos g. 3) Nacionalinės bibliotekų savaitės atidarymo renginys – 9-asis konkurso „Tauragės metų knyga“ apdovanojimų vakaras ir kraštietės, tapytojos, pedagogės Loretos Slabšinskaitės-Zdanavičienės parodos ant senų siuvinėtų drobių „Laiškai į praeitį“ pristatymas. Į renginį atvyks darbų autorė.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę vyks susitikimai su rašytojais, poetais. Vaikai galės susitikti su rašytoja Rasa Dmuchovskiene ir iliustratoriumi Gintaru Jociu, dalyvauti kaniterapijos užsiėmimuose ir kituose įdomiuose renginiuose. Suaugusieji kviečiami į serialo „Giminės“ scenaristo Broniaus Bušmos knygos pristatymą, poeto, reperio Ernesto Noreikos pasirodymą.

Bibliotekų savaitė finišuos tarptautine konferencija „Tvari biblioteka“, kuri šiemet įvyks Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Renginio dalyviai išgirs pranešimus apie tvarumo temą kasdienybėje ir politikoje, kiekvieno mūsų galimą indėlį, atsakingą vartojimą ir ekologiją, bibliotekų patirtis ir įsipareigojimus.

Programa plati, apimanti kelis šimtus renginių, tad informaciją sekti verta savaitės organizatorių Lietuvos bibliotekininkų draugijos socialinių tinklų paskyrose ir svetainėje www.lbd.lt, Tauragės B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyroje bei tinklapyje www.tauragevb.lt

Pasidalinkite
Scroll to Top