Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija apie Europos Sąjungą

Rugsėjo 9 dieną Tauragėje, Evangelikų liuteronų bažnyčioje, vyko naujos kartos Europe Direct Tauragė centro pristatymas ir diskusija apie Europos Sąjungos dabartį, ateitį bei Lietuvos vaidmenį šiame kontekste. Diskusijoje dalyvavo LR Užsienio reikalų viceministras Arnoldas Pranckevičius ir viešojo kalbėjimo ekspertas Igoris Vasiliauskas. Renginį inicijavo Europe Direct Tauragė centro vadovė Isvalda Aleknienė.

Renginyje taip pat lankėsi Tauragės rajono savivaldybės meras D. Kaminskas, vicemerė V. Eičienė, administracijos direktorė G. Rakauskienė, jos pavaduotojas T. Raulinavičius, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė A. Kazlauskaitė, Europos Parlamento biuro Lietuvoje vadovė D. Jakaitė, LR užsienio reikalų viceministras A. Pranckevičius, Europos Sąjungos departamento atašė A. Uleckas.

Diskusijos metu paliestos Lietuvos įstojimo į Europos sąjungą, Brexit, gerovės valstybės, žemės išmokų, mobilumo paketo ir kitos temos. Pristatyta, jog naujoji Europe Direct karta suteikia daug naudos vietos bendruomenėms ir ES institucijoms organizuodama praktinius seminarus ir kitus renginius apie ES aktualijas, taip pat skatindama piliečių dialogą apie Europos ateitį ir kviesdama visus gyventojus įsitraukti į diskusijas, įskaitant ir konferenciją dėl Europos ateities.

Europe Direct tinklas padeda gerinti piliečių suvokimą apie tai, kuo ES jiems yra naudinga kasdieniniame gyvenime. Kartu jis padeda nustatyti, kokie ES politikos aspektai yra svarbūs vietos lygmeniu, išsiaiškinti piliečių lūkesčius ir ES institucijoms gauti grįžtamąją informaciją. Piliečiams pristatoma Europos Sąjunga, jos politika ir vertybės, puoselėjamas svarbus ES institucijų ir piliečių ryšys.

Renginio metu nuomonę apie buvimą Europos Sąjungoje išsakė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė, pasak jos, daugelis savivaldybės projektų yra įgyvendinami padedant Europos Sąjungai, skiriamos paramos, skatinami žalieji projektai. G. Rakauskienė pasidžiaugė viešojo transporto permainomis, visapusiška elektrobusų nauda miestui ir gyventojams.

Renginio metu taip pat priminta ir apie svarbiausią metinį Europos Komisijos Pirmininkės Ursulos von der Leyen pranešimą apie Europos Sąjungos padėtį ir diskusiją su Europos Parlamento nariais, kuris vyks rugsėjo 15 d. 11 val. Pranešimą ir diskusiją bus galima stebėti internetu. 

[ngg src=”galleries” ids=”87″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″] 

Įvertinkite paslaugos suteikimą!
[Vertinimai: 0 Vidurkis: 0]
Pasidalinkite
Scroll to Top