Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nedarbingumo išdavimo karantino metu atmintinė

Pandemijos metu COVID-19 sergantiems asmenims, sąlytį su sergančiais turėjusiems, grįžusiems iš paveiktų šalių (taip pat ir iš Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (JK), kuriems privaloma izoliacija, taip pat sergančius ar nesergančius vaikus karantino metu prižiūrintiems asmenims išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena, kuriais atvejais nedarbingumui gauti reikalinga NVSC išduodama pažyma, o kada reikia kreiptis tiesiai į savo gydytoją ar gydymo įstaigą.

KADA NEDARBINGUMUI GAUTI REIKALINGA NVSC IŠDUODAMA PAŽYMA:

1. Kai esate izoliacijoje dėl to, kad turėjote sąlytį su sergančiuoju COVID-19 liga;
2. Kai esate izoliacijoje, nes grįžote iš paveiktos šalies arba iš JK;
3. Kai prižiūrite izoliacijoje esantį vaiką, kuris turėjo sąlytį su sergančiuoju (pažyma išrašoma vaiko vardu ir siunčiama vaiko gydymo įstaigai, nedarbingumas suteikiamas ne daugiau kaip 14 dienų).

Papildomai kreiptis į NVSC nereikia, kai jau esate pildę keleivio anketą arba izoliavimosi anketą, kurios nuorodą gavote SMS žinute, ir jose pažymėjote, kad Jums reikia nedarbingumo.

Jeigu esate užpildę tik anketą NVSC interneto svetainėje (nvsc.lrv.lt/salytis), sulaukite kol su Jumis susisieks NVSC specialistas ir pasitikslins sąlyčio duomenis. Tik po šių veiksmų Jūs būsite įtrauktas į izoliuojamų asmenų registrą ir informacija apie nedarbingumo poreikį (pažyma) pasieks Jūsų gydymo įstaigą.

KADA DĖL NEDARBINGUMO REIKIA KREIPTIS TIESIAI Į SAVO GYDYMO ĮSTAIGĄ IR NVSC PAŽYMA NEREIKALINGA*:

1. Kai Jums patvirtinta COVID-19;
2. Kai prižiūrite COVID-19 sergantį vaiką;
3. Kai karantino metu prižiūrite vaiką iki 8 metų arba nuotoliniu būdu besimokantį pradinuką;
4. Kai vaikų su negalia ugdymas vyksta įprastai, bet tėvai nusprendžia vaiko į mokyklą nevesti;
5. Kai švietimo įstaigoje paskelbiamas infekcijų plitimą ribojantis režimas;
6. Kai šeimos narys serga COVID-19, o Jūs izoliuojatės, nes turėjote su juo sąlytį ir esate prirašytas toje pačioje gydymo įstaigoje.

*Šioje dalyje pateikta informacija parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje paskelbtą informaciją.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacija

Pasidalinkite
Scroll to Top