Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Neišnešiotiems naujagimiams – šiltos dovanos nuo tauragiškių

Lapkričio 17-ąją buvo minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Šiai dienai paminėti Tauragės rajono savivaldybė kvietė prisidėti prie iniciatyvos ir numegzti kojines ankščiau laiko gimusiems kūdikiams – ankstukams. Prie iniciatyvos noriai prisijungė Tauragės rajono gyventojai, bendruomenės, Trečiojo amžiaus universitetas. Iš viso buvo numegzta beveik 200 porų vilnonių kojinių, kurias administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė  perdavė Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovei, Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininkei Ingai Laukytei–Budrienei.

Paskelbus kvietimą numegzti kojines ankstukams, šiai akcijai skirta dėžė pasipildė 195 poromis vilnonių kojinių, iš kurių net 138 poras numezgė ir padovanojo Žygaičių seniūnijos gyventojai, 17 porų įteikė Vaitimėnų kaimo bendruomenė „Šilas“. 

Įgyvendino svajonę

Daugiausiai kojinyčių numezgę Žygaičių seniūnijos gyventojai džiaugėsi, kad inciatyva pavyko. „Mažų kojinyčių mezgimas ne tik smagus užsiėmimas, bet ir palaikymo ženklas. Nuoširdžiai dėkoju visoms Žygaičių seniūnijos moterims, Žygaičių gimnazijos mokiniams, kurie mielai padėjo išpildyti mano seną svajonę“,– sakė Žygaičių universalaus daugiafunkcio centro darbuotoja, Žygaičių kaimo bendruomenės „Žygava“ narė Vaiva Nairanauskienė.

Pasak moters, svarbiausia norėti: „Tiesiog norėkime norėti. Nes geri norai visada pildosi“,– teigė V. Nairanauskienė.

Asmeninė istorija

Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorei Gintarei Rakauskienei Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena primena asmeninę istoriją, kuomet 2018 m. gegužės mėnesį, anksčiau nei numatyta, gimė dukra Vakarė, svėrusi 1340 ir tilpusi į du delnus. 28 nėštumo savaitę gimęs kūdikis buvo vos 40 cm ūgio, nors įprastai išnešioti naujagimiai gimsta apie 50–56 cm.

„Pamenu, pajutusi kažką negero ėmiau ieškoti informacijos, kas man galėtų būti ir kaip reikėtų elgtis. Straipsniuose buvo patariama tiesiog stebėti savo būklę, tačiau mes su vyru nieko nelaukę nuvykome į ligoninės priimamąjį. Paaiškėjo, kad mano būklė tikrai prasta, dukrytė buvo beveik pasirengusi gimti. Nedelsiant buvo iškviesta greitosios medicinos pagalbos automobilis ir buvau išvežta į Kauno klinikas,
– pasakojo G. Rakauskienė.

Anksčiau laiko gimusi mergaitė dvylika parų išbuvo reanimacijoje, po to buvo perkelta į palatą naujagimių skyriuje, mergytė gulėjo inkubatoriuje, jai reikėjo papildomo kvėpavimo. Galiausiai, kai mergaitė sustiprėjo, G. Rakauskienei buvo leista pačiai prižiūrėti dukrelę, nors tuo metu vis dar buvo prijungtas ir kvėpavimo aparatas, ir maitinimo zondas. 

Klinikose teko praleisti daugiau nei du mėnesius. Kai buvo išleista namo, Vakarė svėrė apie du kilogramus. „Savo bendraamžius Vakarė pasivijo per metus. Jau metų ir keturių mėnesių pradėjo vaikščioti, ir tai buvo didžiulis pasiekimas. Šiandien jai 3,5 metukų, ir ji yra guvi, žaisminga, puikiai kalba, lanko darželį“,– džiaugėsi G. Rakauskienė.

Padėka

Už ankstukams parodytą dėmesį ir šildančius mezginius neišnešiotiems bei sergantiems naujagimiams Tauragės rajono savivaldybės administracijai, Žygaičių seniūnijai, bendruomenei „Žygava“ bei Trečiojo amžiaus universitetui įteiktos asociacijos „Padedu augti“ padėkos.  

[ngg src=”galleries” ids=”138″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top