Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Norai virto realybe: tauragiškiai išpildė visas ukrainiečių vaikų svajones

Iniciatyva „Ukrainos vaikų svajonės“ nepaliko abejingų – tauragiškiai išpildė visas Tauragėje gyvenančių ukrainiečių vaikų svajones. Vaikams įteiktos įvairiausios dovanos – nuo dailės reikmenų iki dviračių, elektroninio paspirtuko ar drono.

Apie iniciatyvą

Rusijai užpuolus Ukrainą, ukrainiečiams teko palikti savo namus, ieškoti saugesnio prieglobsčio, dalis jį rado Tauragėje. Daugėjant atvykėlių iš Ukrainos, Tauragėje surengtas informacinis renginys apie užimtumą, darbo galimybes mieste, suorganizuoti susitikimai su įvairių sričių specialistais, o vaikams skirtas ypatingas dėmesys – parengtos svajonių formos, kurias užpildę vaikai sulaukė realaus svajonių įgyvendinimo.

Nors vaikų užpildytose formose vyravo svajonės apie karo pabaigą, taikų ir gerą pasaulį, be viso to, jie ilgėjosi savo šalyje paliktų daiktų, pasivažinėjimo dviračiu, riedlente ar paspirtuku. Apie į Tauragę atvykusių ukrainiečių vaikų svajones paskelbus viešai, tauragiškiai nedvejodami įsitraukė į iniciatyvą ir išpildė visų formas užpildžiusių vaikų svajones.

Projekto iniciatorė Tauragės rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė džiaugėsi kraštiečių geranoriškumu, vienybe ir noriai tiesiama pagalbos ranka.

„Nuo pat pirmos minutės tauragiškiai nelaimės ištiktiems ukrainiečiams atvėrė ne tik savo namų duris, bet ir širdis. Jaučiame didžiulį žmonių norą padėti ne tik į Tauragę atvykstantiems, bet ir Ukrainoje likusiems šios šalies gyventojams“,– sakė administracijos direktorė Gintarė Rakauskienė.

G. Rakauskienės iniciatyva pradėta akcija „Ukrainos vaikų svajonės“ kvietė Tauragės rajono gyventojus prisidėti mažųjų ukrainiečių svajonių išpildymo ir suteikti vaikams daugiau šviesos, džiaugsmo bei tikėjimo, kad norai – pildosi.

Nuoširdus vaikų džiaugsmas ir padėka

Tauragiškiai išpildė 27 vaikų svajones, ukrainiečių vaikams įteikti dviračiai, paspirtukai, lego konstruktoriai, kūrybiškumą skatinantys rinkiniai, kamuoliai, sportinė avalynė, telefonai, dronas, riedlentė, riedučiai, elektrinis paspirtukas ir kiti jų išsvajoti daiktai. Dovanas mažiesiems įteikė jas nupirkę gyventojai arba perdavė Tauragės rajono savivaldybės atstovai, kurie liko sužavėti nuoširdžiu vaikų džiaugsmu ir dėkingumu.

Atvykus įteikti dovanas, tauragiškius pasitikdavo ne tik nuoširdumu spinduliuojantys vaikai, bet ir jų tėvai, kurie iš nuostabos sunkiai rinkdavo žodžius, mat, dalis iš jų nesitikėjo, kad vaikų svajonės iš tiesų bus išpildytos.

„Tauragiškiai labai šilti ir geri žmonės, supranta mūsų situaciją ir stengiasi padėti. Esame dėkingi už tai, ką darote“,– sakė ukrainietė vardu Lena.

Iniciatyvos metu su šeimomis užmegztas kontaktas, tad šeimos dalijosi vaikų džiaugsmu dėl įgyvendintų svajonių, siuntė nuotraukas, rašė padėkos žodžius. Pavyzdžiui, berniukas vardu Sasha, svajojęs apie lego konstruktorių, jį surinko tą pačią dieną ir savo kūriniu dalijosi socialiniame tinkle „Facebook“, o jo sesuo Dasha, svajojusi apie paspirtuką, teigė, kad ši dovana – geriausia gyvenime. Kitas iniciatyvoje dalyvavęs berniukas vardu Yevhen negalėjo patikėti gavęs išsvajotą elektrinį paspirtuką. Berniukas tikisi, kad artimiausiu metu paspirtuku jis galės riedėti ir Ukrainos gatvėmis, o grįžus namo ši dovana jam primins Tauragę.

Daliai vaikų įgyvendintos svajonės yra ne tik pramoga, bet ir pagalba. Pavyzdžiui, dviračiais ir paspirtukais vaikai keliauja į užsiėmimus, lengviau ir greičiau pasiekia kelionės tikslą.

Iniciatyva „Ukrainos vaikų svajonės“ įgyvendinta ir pavienių asmenų, ir didesnių grupių, susijungusių tam, kad įgyvendintų visas vaikų svajones, įskaitant brangesnius daiktus, dėka. Bendram tikslui pasiekti susivienijo kolektyvai, taip pat savivaldybės administracijos darbuotojai. Vaikų svajones pildė ne tik iniciatyvos autorė – Administracijos direktorė, bet ir meras, vicemerė, patarėjai ir kiti darbuotojai.

Už dalyvavimą iniciatyvoje nuoširdžiai dėkojame tauragiškiams: Aivarui, Dianai, Viktorijai, Sonatai, Ingai, Kristinai, Alionai, Eglei, Ilonai, Dorotai, Aušrai, Alvydui, Jolitai G., Jolitai V., Jurgitai, Meilei, Vaivai, Viliui, Ritai, Audriui, Tomui, Dariui, Juozui, taip pat JU2.LT, „Žaislų kiemas“ ir visiems, kurie vaikų svajones pavertė realybe!

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Išankstinė registracija paramai
2023/2024 metų šildymo sezonas: ką svarbu žinoti?
Tauragės rajono savivaldybės gyventojai jau ...
Skaityti daugiau »
Sniego valymo automobilis
Kaip žiemą prižiūrimi valstybinės reikšmės keliai?
Žiemos sezonu galima pastebėti, kad ...
Skaityti daugiau »
Statinių prieinamumo vertinimo įrankis – stasis.lt
Lietuvoje yra tūkstančiai visuomeninės paskirties ...
Skaityti daugiau »
Scroll to Top