Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nuo 2024 m. sausio 1 d. visoje Lietuvoje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka

Nuo 2024 m. sausio 1 d. visoje Lietuvoje keičiasi atliekų rūšiavimo tvarka – gyventojai turės rūšiuoti ne tik plastikines, popierines, metalines ar stiklines pakuotes bei antrines žaliavas, bet ir maisto atliekas.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro akcininkai nusprendė, kad maisto/virtuvės atliekos iš daugiabučių namų gyventojų bus renkamos oranžinės spalvos maišeliais metant juos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius (iki tol, kol bus įrengti antžeminiai arba požeminiai  konteineriai, skirti biologinėms atliekoms surinkti). Tikimasi, kad toks MVA surinkimo būdas bus tarsi pereinamasis laikotarpis, per kurį daugiabučių gyventojai susiformuos teisingus MVA rūšiavimo įgūdžius. Iš daugiabučių surinkto ir į rūšiavimo liniją pristatyto mišrių komunalinių atliekų srauto bus išrenkami oranžiniai maišeliai su maisto atliekomis ir pervežami tvarkymui į MVA apdorojimo pastatą.

Maisto rūšiavimui skirti vienkartiniai oranžiniai maišeliai dalinami daugiabučių gyventojams nemokamai – juos gyventojai ras prie savo buto durų. Vienam gyvenamajam butui metams bus skiriami 4 oranžinių maišelių ritinėliai.

Ši nauja veikla pareikalaus papildomų atliekų tvarkymo sąnaudų, tačiau reikšmingos įtakos rinkliavos mokesčio didėjimui neturės, kadangi Tauragės regione dalinai jau buvo vykdoma. Atskirai ar papildomai už MVA tvarkymą gyventojams mokėti nereikės.

UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras intensyviai ruošiasi naujos veiklos startui: su vežėjais derinami atliekų surinkimo grafikai, informuojami gyventojai, Tauragės regiono nepavojingų atliekų sąvartyne baigiamos pastato, kuriame bus apdorojamos atskirai surinktos MVA, statybos. Jau yra įsigyta šių atliekų apdorojimo procesui būtina technika: smulkintuvas, sijotuvas, komposto kaupų uždengiamojo audinio vyniotuvas.

Individualių namų gyventojams žaliųjų atliekų rūšiavimas nėra naujiena – ši paslauga pradėta dar 2012 metais. Ne vienerius metus gyventojai į savo žaliųjų atliekų konteinerius galėjo šalinti ir augalinės kilmės maisto atliekas, t. y. vaisių ir daržovių liekanas, žieves, lupenas, kavos ir arbatos tirščius. Dabar belieka priminti, kad į žaliųjų atliekų konteinerį reikia išmesti ir maisto/virtuvės atliekas. Pažymėtina, kad šių atliekų surinkimas bus vykdomas ir žiemos mėnesiais, t.y. ištisus metus.

Planuojama, kad žaliųjų konteinerių išvežimas žiemos laikotarpiu bus vykdomas vieną kartą per mėnesį, likusiu laiku, kaip ir iki šiol – du kartus per mėnesį.

Maisto ir virtuvės atliekų tvarkymo atmintinė gyventojams

Pasidalinkite
Scroll to Top