Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nuo gegužės 10 dienos į mokyklas galės grįžti 5-8 klasių mokiniai

Šiandien vykusio Ekstremalių situacijų komisijos posėdžio metu, nuspręsta, kad nuo gegužės 10 d. į klases galės grįžti 5-8 klasių mokiniai. Tuo tarpu 9-11 klasių mokiniai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu. Mokymasis 5-8 klasių mokiniams bus organizuojamas mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko šių mokslo metų pradžioje. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į surinktą informaciją, epidemiologinę situaciją, tėvų, mokinių, mokyklos vadovų ir psichologų nuomonę. 

Testavimas moksleiviams nebus privalomas. Vadovaujantis teisės aktais bus vykdoma profilaktinė patikra kaupinių arba paviršių testavimo metodais vieną kartą per savaitę, tačiau tik gavus tėvų sutikimą.

Savivaldybės mero Dovydo Kaminsko teigimu, 5-8 klasių mokinius nuspręsta grąžinti į mokyklas, nes šio amžiaus vaikai turi mažiau galimybių socializuotis su savo bendraamžiais, todėl jų psichologinė būklė gali būti prastesnė nei 9-11 klasių moksleivių, kurie yra savarankiškesni ir turi daugiau galimybių susitikti su savo klasiokais ir draugais bei naudotis socialiniais tinklais. Siekiant pagerinti mokinių fizinę ir psichologinę sveikatą, taip pat nutarta, kad  iki mokslo metų pabaigos 5-8 klasių moksleiviams vyks bent 2 fizinio ugdymo pamokos Tauragės baseine. 

„Jau praėjo daugiau kaip mėnesis nuo to laiko, kai į ugdymo įstaigas grįžo pradinukai, kurie nėra testuojami. Drastiškų pasikeitimų užsikrėtusiųjų Covid-19 skaičiuje rajone nebuvo, todėl matome, kad vaikų grįžimas į mokyklas tikrai nėra pagrindinis faktorius dėl ligos plitimo. Žinoma, rizika tikrai yra, tačiau kai matome, kad jau mažai kas laikosi karantino reikalavimų, suprantame, kad rizika yra bet kuriame žmogaus gyvenimo žingsnyje – darbe, mokykloje, parduotuvėje, kirpykloje, šeimos susirinkime, ligoninėje ir kitur. Turime būti pakankamai pragmatiški ir pripažinti realią situaciją – faktiškai mažai kas laikosi karantino reikalavimų. Šiuo metu veikia tik teorinis karantinas, todėl negalime, kad dėl to nukentėtų vaikai“,– sako D. Kaminskas.

Šiuo metu Tauragės rajone pirmąja vakcinos doze jau yra paskiepyta daugiau nei 60 procentų mokytojų, kiti yra persirgę Covid-19 liga. „Didžioji dauguma mokytojų gali jaustis saugūs ir grįžti į kontaktinį ugdymą, pagal mokslininkų duomenis, jau po pirmo skiepo susidaro apsauga nuo nepageidaujamų ligos padarinių daugiau kaip 70%, o antras skiepas jį dar padidina. Jeigu kas nesijaučia saugūs – vakcinų turime, todėl galima užsiregistruoti ir skiepytis“,– priduria meras.

Pasidalinkite
Scroll to Top