Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nuo kitų metų Tauragės rajono gyventojams brangsta vanduo

vanduoSmarkiai augančios energijos kainos brangina geriamojo vandens tiekimą. Didėjančios sąnaudos ir augantys įmonių nuostoliai ypač didėja savivaldybių valdomoms įmonėms. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) skaičiavimais, kitąmet geriamojo vandens kaina augs visoje Lietuvoje.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Tauragės vandeys“ didesnius kaip 30 proc. energetinių išteklių kainų pokyčius (kainos pokytis 0,45 Eur/m3 dėl elektros energijos kainos ir 0,05 Eur/m3 dėl technologinio kuro kainos). Perskaičiavus geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainas gyvenantiems bute ir individualiuose namuose nuo vasario 1 d. bus taikoma – 3,11 Eur/m3 (su PVM). Abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas komerciniams poreikiams, bus taikoma – 3,21 Eur/m3 kaina (su PVM).

VERT duomenimis, vartotojų mokama suma už geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas sudarys 1,11 proc. vidutinių šeimos pajamų. Didžiausi vandens kainų šuoliai pastebimi mažose savivaldybėse, kur nėra daug vartotojų, o mažiausi – didmiesčiuose. Kainų augimo priežastis vienintelė – brangstanti elektra.

Paskutinį kartą geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina Tauragės rajono gyventojams buvo keista 2021 m. vasario 1 d.

 

Eil.Nr.

Paslauga

Kaina, Eur ( su PVM)

1.

 Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas bute, iš šio skaičiaus:3,11

1.1.

Geriamojo vandens tiekimas1,25
1.2.Nuotekų tvarkymas

1,86

2.

 Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina vartotojams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas individualių gyvenamųjų namų ar kitų patalpų, skirtų asmeninėms, šeimos ar namų reikmėms, įvaduose, iš šio skaičiaus:

  3,11

2.1.

Geriamojo vandens tiekimas1,25
2.2.Nuotekų tvarkymas

1,86

3.

 Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina abonentams, perkantiems geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugas buities ir komerciniams poreikiams bei perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir teikiamą abonentams, iš šio skaičiaus:

3,21

3.1.

Geriamojo vandens tiekimas1,37
3.2.Nuotekų tvarkymas

1,84

4.

 Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kaina abonentams, perkantiems geriamąjį vandenį, skirtą  patalpoms šildyti ir tiekiamą vartotojams ir abonentams bei geriamąjį vandenį, skirtą karštam vandeniui ruošti ir tiekiamą vartotojams, ir vartotojų kategorijai, perkančiai paslaugas daugiabučių gyvenamųjų namų įvade, iš šio skaičiaus:

3,07

4.1

Geriamojo vandens tiekimas

1,23
4.2.

Nuotekų tvarkymas

1,84

Pasidalinkite
Scroll to Top