Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Nuo vakarėlių fabrikuose iki didžiosios scenos: Menų Festas atskleidžia Tauragės įtaką Lietuvos elektroninės muzikos scenoje

Jau šeštąjį kartą organizuojamą alternatyvios muzikos festivalį „Menų Festas“ šiais metais papildė elektroninės muzikos scena. Jau rytoj, rugpjūčio 12-ąją dieną, nuo 23.00 valandos, organizatoriai kviečia festivalį kartu uždaryti vandenlenčių parke Liberty Beach, kur šokių aikštelėje muzika dalinsis vieni žinomiausių Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjų. Net du iš vakaro atlikėjų – gerai pažįstami tauragiškiai Paulius Austrevičius (Clicklounge) ir Lukas Zeringis (Zakmina).

Elektroninės muzikos kultūra Tauragėje

Tauragė dažnai įvardijama kaip elektroninės muzikos fenomenas. Mažame mieste prasidėjo daugybės talentingų ir dabar Tauragės vardą Lietuvoje bei Europoje garsinančių DJ kelias. Net kelių kartų atlikėjai čia, prieš daug metų jaunimo iniciatyva organizuotų vakarėlių metu, bendroje subkultūroje, atrado meilę bei aistrą muzikai, kurią išsinešė į tolimesnę karjerą.

Paulius Austrevičius

Clicklounge

Tarp didžiausių vardų šokių muzikos scenoje – Paulius Austrevičius, muzika besidalinantis po slapyvardžiu Clicklounge ir šio elektroninės muzikos vakaro iniciatorius. Šiuo metu Paulius yra žinomiausių naktinių klubų Lietuvoje „Opium club“ ir „gallery 1986“ komandos narys, festivalio „Ant Bangos“ organizatorius, groja didžiausiuose Lietuvos festivaliuose.

„Tauragei ir visam kultūriniam frontui šiais metais atiteko didelė garbė, bet tuo pačiu ir daug atsakomybių – išgryninti tikrąsias kultūrines vertybes, plačiai visuomenei parodyti kultūros ir meno svarbą žmogui. Tapęs Kultūros sostinės ambasadoriumi, nusprendžiau savo indėlį kraštui atiduoti per muzikinę prizmę, veiklomis, kuriomis užsiimu ir dabar, bei kuriomis susidomėjau dar gyvendamas Tauragėje.“ – sako Paulius, rugpjūčio 12-ąją dieną pirmasis stosiantis už DJ pulto.

Zakmina

Į namų šokių aikštelę po ilgos pertraukos išbėgs ir tauragiškis Lukas Zeringis, atpažįstamas po slapyvardžiu Zakmina. Lukas savo muziką išleido po muzikos įrašų leidyklų „Bordello a Parigi“ (Nyderlandai), „Future Boogie Recordings“ (Jungtinė Karalystė) vėliavomis, aktyviai kuria, o jo muzika kuria šokių aikšteles didžiausiuose Europos miestuose.

Roe Deers ir Shurmin Nikita

Bene laukiamiausias vakaro pasirodymas – tai Liudo Lazausko projektas Roe Deers, kurį galima vadinti vienu iš didžiausių elektroninės muzikos vėliavnešių Lietuvoje. Liudo albumas „Salt town boy“, buvo nominuotas geriausio metų elektroninės muzikos albumo kategorijoje MAMA apdovanojimuose, o jo ‘set’ai’ – nenuspėjami. Elektroninė muzika dažnai atitinka aiškų ir monotonišką modelį, o Liudas linkęs išeiti iš to, kas pažįstama ir vesti auditoriją per įvairiausią muzikos skambesį.

Į vakaro sudėtį įsijungs ir naujas veidas industrijoje, sparčiai kylantis atlikėjas Shurmin Nikita, kurio įvairiapusiška ir įdomi muzika jau dabar skamba populiariausių vakarėlių programose.

Menų Festas

Menų Festas – tai visiškai jaunimo iniciatyva organizuojamas alternatyvios muzikos festivalis, kuris sukuria terpę reikštis jauniems menininkams ir kūrėjams. Kasmet Pilies kiemelyje vykstantis trijų dienų renginys suburia kylančias grupes ir perspektyvius atlikėjus iš visos Lietuvos bei užtikrina įdomios ir autentiškos muzikos sklaidą Tauragėje.

Programa Pilies kiemelyje ir Liberty Beach yra visiškai nemokama bei atvira visiems, o dvi festivalio lokacijas sujungs autobusai, kurie alternatyvios muzikos mylėtojus iš Pilies į vandenlenčių parką veš papildomais reisais šeštadienį 22:45, 00:15 ir 00:30.

Tauragė – Lietuvos kultūros sostinė 2023

Pasidalinkite
Scroll to Top