Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Paminėkime 513-ąjį Tauragės gimtadienį

Nors koronavirusas ir karantinas sustabdė įprastą miesto šventę su gausybe renginių ir koncertų, tačiau tai ne kliūtis kiekvienam iš mūsų paminėti Tauragės miesto 513-ąjį gimtadienį.

Birželio 6 dieną pakvieskite draugą ar šeimos narius ir praleiskite dieną linksmai ir šventiškai. Tiems, kuriems pritrūks idėjų ir pramogų, Tauragė turi parengusi keletą siurprizų.

Birželio 6 d. atvyk automobiliu į Taurų nuotykių parką, kuriame visą dieną bus rodomi įvairūs filmai. Pirmoje dienos pusėje vyks animacinių filmų „Šuniškas pokštas“ (11.00 val.) ir „Baltoji iltis“ (14.00 val.) peržiūros. Vakare bus rodoma komedija „Mažulė Džeksi“ (17.00 val.) ir kriminalinis filmas „Ištraukti peiliai“ (20.00 val.), o mėgstantiems siaubo žanrą  –  „Šėtono vaikas 2“ (23.00 val.). Detalesnę informaciją ir registracijos formą rasite Tauragės rajono savivaldybė „Facebook“ puslapyje.

Miesto šventės proga tauragiškiai kviečiami parsisiųsti mobiliąją programėlę „Walk15“ ir dalyvauti ekologijos iššūkyje. Iniciatyvos tikslas – prisidėti prie CO2 taršos mažinimo ir iki rugsėjo 1 dienos visiems iššūkio dalyviams kartu aplink Žemę apeiti 30 kartų. Už kiekvieną apeitą kartą bus užauginti ne tik virtualūs, bet ir tikri medžiai. Iššūkiui startą duos Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, pasodindamas pirmą medelį ir išlydėdamas 30 žygeivių į 30 km žygį gražiausiais Tauragės maršrutais. Iniciatyvos pradžia – 12.00 val.  Norint prisijungti prie šio iššūkio, tereikia į savo išmaniuosius telefonus parsisiųsti mobiliąją programėlę „Walk15“, kurioje rasite įkeltas pėsčiųjų trasas Tauragės mieste ir rajone.

13.00 val. Jono Viktoro Kalvano parke vyks ilgai laukta skulptūrinės kompozicijos „Sėkmės deivė“ atidengimo ceremonija. Išskirtinis paminklas, kurį miestui dovanoja „Rotary“ klubas, skirtas įamžinti tauragiškio, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Regimanto Midvikio atminimą.

15.00 val. Tauragės pilies menėse įvyks Tauragės garbės piliečio regalijų įteikimas  Juzefai Bružienei. Ši menininkė didžiąją gyvenimo dalį dirbo kultūrinį darbą, mezgė ir modeliavo rūbus, sukūrė apie 500 darbų. Menininkės parodos buvo rengiamos ne tik Tauragėje, bet ir įvairiose šalyse, o  ilgamečių ryšių dėka iki šiol vyksta mainų kultūrinės  programos.

Tauragę šventiniais renginiais papuoš ir Tauragės kultūros centras.

Birželio 5 d. 19 val. prie restorano ,,Banga“ Tauragę sveikins dainų ir šokių ansamblis JŪRA. Birželio 6 d. nuo 11 val. prie Kultūros rūmų šurmuliuos šokėjai ir dainininkai. Savo programas pristatys aštuoni meno mėgėjų kolektyvai. Tauragiškius ir miesto svečius kviesime aplankyti Gabriel Vuljev parodą, pasigėrėti prie Kultūros centro sukurta menine instaliacija.

Nuskambėjus gimtadieniui, Kultūros centras dar plačiau atvers duris – birželio 8 d. 18 val. žiūrovus pakvies pasižiūrėti kino filmą ,,Parazitas“, 9 d. 18 val. į savo kūrybos vakarą pakvies jaunas talentingas atlikėjas Mantas Bendžius.

Išnaudodama virtualią erdvę, prie 513-ojo Tauragės miesto gimtadienio šventės prisijungia ir B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka.

Nuo birželio 5 d. 12.00 val. pradeda veikti vasaros skaitykla, kurioje „Roko skaityklos“ eksponatų paroda iš Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos fondų, klausysimės vinilo plokštelių. Birželio 5 d. nuo 11.00 val. bibliotekos Facebook profilyje skelbiama virtuali viktorina „Ką žinai apie Tauragę ir jos apylinkes“.

Birželio 6 d. 12.00 val. – Youtube kanalu – Batuoto katino lėlių teatro sveikinimas miestui ir spektaklio „Raganiukė arba yra kaip yra…“ transliacija. Nuorodos ieškokite B. Baltrušaitytės viešosios bibliotekos ir Vaikų bibliotekos Facebook profilyje.

Pasidalinkite
Scroll to Top