Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pasirašyta sutartis dėl Tauragės vidinio aplinkkelio (I etapo) darbų įgyvendinimo

Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutarti su UAB „Kauno tiltai“ dėl Tauragės vidinio aplinkkelio (I etapo) darbų įgyvendinimo. Naujoji g. sujungs rytinę miesto pusę nuo Dariaus ir Girėno g. iki Vytauto g. Kartu su nauja miesto gatve bus nutiestas ir dviračių takas, o darbus kurių vertė 5,583 mln. eur planuojama atlikti iki kitų metų liepos.

Naujosios gatvės I etapo darbų metu bus nutiesta 2,3 km. 2 eismo juostų gatvė, kurios plotis – 6,5 m. o numatyta greitis, kaip ir visame mieste sieks 50 km/h. Taip pat šioje gatvėje bus įrengtas 2,5 m. pločio dviračių takas bei modernus LED apšvietimas.

Gatvė suprojektuota toliau nuo daugiabučių namų ir arčiau Oko miško, užtikrinant saugų patekimą į miško takus. Kartu su naujai tiesiama gatve papildomai bus įrengti 2 nuvažiavimai. Vienas iš jų susijungs su įvažiavimu į Ateities taką, o antrasis su J. Tumo-Vaižganto gatve, kurios pabaigoje bus įrengta autobusų apsisukimo stotelė. Šie sprendimai ne tik tinkamai nukreips miestą pravažiuojančių automobilių srautus, tačiau ir užtikrins patogesnį ir saugesnį susisiekimą Žalgirių mikrorajono gyventojams.

Be to gyventojų komfortui užtikrinti bus įrengtos triukšmą slopinančios sienelės nuo Ateities tako 24, 26 ir Gedimino 43, 45 daugiabučių, kurios pasitarnaus mažinant ne tik automobilių bet ir šalia važiuojančių traukinių skleidžiamam triukšmui.

Kaip pranešė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas, šio projekto darbų vertė siekia 5,583 mln. Eur. „Tai vienas didžiausių viešųjų investicijų projektų Tauragėje nuo Nepriklausomybės atgavimo.“ – rašė meras D. Kaminskas.

Skaičiuojama, kad per dieną Dariaus ir Girėno gatvę kerta apie 15000 automobilių, planuojama, kad naujasis aplinkkelis ne tik nukreips apie 3000 automobilių srautą nuo Dariaus ir Girėno g., tačiau ir  20 % sumažins automobilių judėjimą Gedimino, Vytauto, J. Tumo-Vaižganto ir kitomis centrinėmis miesto gatvėmis.

Naujai plėtojama miesto infrastruktūra prisidės prie darnaus judumo tikslų įgyvendinimo, sumažinant transporto srautus miesto centre. Įgyvendinus  funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos projektą taip pat mažės taršos ir triukšmo lygis.

Projektą inicijuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija, Finansų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Tauragės rajono savivaldybe. Net 92,5% projekto vertės finansuojama iš ES struktūrinių fondų, todėl šios lėšos negalėjo būti panaudotos kitoms gatvėms tvarkyti ar rekonstruoti.

Tai jau trečiasis per paskutines dienas sėkmingai įvykęs didelės vertės infrastruktūros konkursas Tauragėje. Praėjusią savaitę Lietuvos automobilių kelių direkciją pasirašė sutarti dėl Gedimino gatvės atnaujinimo darbų, o Tauragės rajono savivaldybė dėl pėsčiųjų ir dviračių tako, nuo Dacijonų k. iki Pramonės g. įrengimo.

Pasidalinkite
Scroll to Top