Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pasitikėjimas Tauragės policija – aukščiausias tarp visų Lietuvos apskričių

Vidaus reikalų ministerijos ir Policijos departamento prie VRM iniciatyva atliktos „Spinter tyrimai“ gyventojų apklausos duomenimis, net 89 proc. Tauragės apskr. gyventojų pasitiki policija, ir tai yra vienas pozityviausių vertinimų tarp visų šalies tirtų apskričių.

Nuo 2019 m. pasitikėjimas Tauragės policija didėja kasmet ir per pastaruosius penkerius metus pakilo 20 procentų.

2023 m. rugsėjo–lapkričio mėn. atlikta gyventojų apklausą, kurios metu buvo apklausti 3023, 15–75 m. amžiaus, respondentai. Tarp 10 Lietuvos apskričių, labai teigiamai įvertinta situacija Tauragės AVPK aptarnaujamoje teritorijoje.

Tauragės apskr. gyventojai (89 proc.) išreiškė didžiausią pasitikėjimą pareigūnų darbu tarp visų Lietuvos apskričių. Taip pat jie geriausiai įvertino kriminogeninę situaciją savo gyvenamojoje vietovėje (84 proc.) bei palankiausiai įvertino savo žinias kaip reikėtų elgtis ekstremaliųjų situacijų metu (64 proc.).

Labai teigiamai Tauragės AVPK aptarnaujamos teritorijos gyventojai įvertino ir saugumo jausmą savo gyvenamojoje vietovėje (91 proc.). Geriau situaciją įvertino tik Šiaulių apskr. gyventojai – 92 proc. Mažą riziką tapti nusikaltimo auka nurodė jaučiantys 79 proc. Tauragės apskr. gyventojų, palankiau situaciją įvertino tik Telšių apskrities respondentai – 81 proc.


2024 m. vasario 22 d. Tauragės krašto muziejaus ,,Santaka“ pilies menėse vykusio Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2023 metų veiklos ataskaitos pristatymo metu susirinkusieji supažindinti su kriminogenine situacija aptarnaujamoje teritorijoje. Pasidžiaugta sėkmingais ikiteisminių tyrimų rezultatais, svarbiausiais 2023 m. įstaigos pokyčiais, aktyviu darbu su bendruomenėmis, pristatyti veiklos prioritetai 2024 metams. Aptarta ir eismo saugumo situacija Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje.

Tauragės aps. VPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius išskyrė problematiškiausias sritis, tokias kaip smurtas artimoje aplinkoje ir eismo saugumo stiprinimas. Akcentavo apie vykdomus bendrus patruliavimus su karo policija, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais ir kitomis institucijomis.

Diskusijos metu su savivaldos atstovais buvo plačiai diskutuota apie vaizdo kamerų įdiegimą ir jų atnaujinimą, pareigūnų pritraukimo finansavimo programą, atkreipė dėmesį į narkotinių medžiagų vartojimą, ypatingai mokyklose, kontrolės priemonių stiprinimą bei testų reikalingumą.

Policijos pareigūnai akcentavo, kad saugią aplinką galima kurti tik bendromis pastangomis, dėkojo gyventojams už parodytą pasitikėjimą bei pažadėjo toliau ginti, saugoti ir padėti.

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato informacija

Pasidalinkite
Scroll to Top