Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pasitikime Kalėdas Tauragėje!

Artėjanti žiemos pradžia primena apie didžiąsias metų šventes, Kalėdų laukimą ir pasiruošimą! Tauragėje vis labiau jaučiama Kalėdų laukimo nuotaika, miestas kasdien gražėja,  Pilies aikštėje jau stovi pagrindinis akcentas – Kalėdų eglė, vyksta miesto puošybos darbai.

Kalėdų eglės įžiebimo šventė

Pagrindinė miesto eglė bus įžiebta gruodžio 3 dieną, penktadienį, 17 valandą, Pilies aikštėje. Renginį taip pat bus galima stebėti nuotoliniu būdu, šventė bus tiesiogiai transliuojama Tauragės rajono savivaldybės „Facebook“ paskyroje.

Kaip ir praėjusiais metais, eglutė bus interaktyvi. Pakylų skaičių šiais metais nuspręsta padidint, tad aplink žaliaskarę bus įrengtos ne keturios, o šešios pakylos, ant kurių užlipus eglutė nušvis vis kita spalva, o fone suskambės skirtingi, visiems puikiai žinomi, kalėdiniai kūriniai.

Šventinės programos metu išvysime Demo šokių studijos ir vaikų mados teatro choreografinę-muzikinę pasaką „Kalėdų stebuklo belaukiant“, Karinos Krysko ir Jeronimo Miliaus koncertą bei Kalėdų senelio sveikinimą tauragiškiams.

Kuriama pakili nuotaika viso šventinio laikotarpio metu

Šventinė atmosfera tvyros tautodailininkų ir bendruomenių kalėdinėje mugėje, kuri vyks gruodžio 5, 12 ir 19 dienomis, nuo 10 valandos, prie Švč. Trejybės bažnyčios (bažnyčios skvere). Šiomis dienomis bažnyčioje bei prie jos, taip pat suplanuoti įvairūs pasirodymai:

  • Gruodžio 5 dieną – 11. val. Tauragės kultūros centro liaudies teatro spektaklis vaikams „Ištiesk draugui ranką“ (rež. G. Urmonaitė); 13 val. – Vargonų ir alto koncertas, kurį surengs Fausta Vilija Rasčiūtė ir Vita Paulauskienė.
  • Gruodžio 12 dieną – 11 val. Tauragės meno mokyklos moksleivių koncertas „Kalėdiniai atvirukai“; 13 val. – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų sakralinės muzikos koncertas.
  • Gruodžio 19 dieną – 11 val. Gospel choro „Gloria“ koncertas; 13 val. – vargonų ir „Sonum brass trio“ koncertas.

Šv. Kūčių vakarą Bažnyčios skvere vyks iškilminga Prakartėlės šventinimo ceremonija, antrąją Kalėdų dieną Švč. Trejybės bažnyčioje suplanuotas styginių kvarteto „Chordos“ koncertas, o Martyno Mažvydo evangelikų liuteronų bažnyčioje – Gospel choro „Gloria“ kalėdinių giesmių koncertas.

Šventinių eglučių alėja ir kita miesto puošyba

Tauragėje sužibs ne tik pagrindinė miesto eglė, bet ir šventinių eglučių alėja, kuri nusidrieks nuo Tauragės evangelikų liuteronų bažnyčios iki Tauragės Švč. Trejybės bažnyčios, prie kurios tradiciškai įkurta ir prakartėlė. Praėjusiais metais pirmą kartą įgyvendinta iniciatyva sulaukė daug gyventojų dėmesio, todėl šiais metais alėjoje bus dar daugiau eglučių – net 70! Eglučių puošimo akcijoje dalyvaus Tauragės rajono savivaldybės įstaigos, įmonės ir organizacijos, bendruomenės, NVO, verslo atstovai ir kitos organizacijos.

Sužibės ir kitos miesto gatvės – atnaujinti, nupirkti nauji gatvių stulpų papuošimai, šiais metais dekoracijomis taip pat bus papuošta atkarpa nuo V. Kudirkos g. iki Tauragės bendruomenių namų, tam papildomai įsigyta 19 papuošimų, tradiciškai bus papuošta ir Atgimimo aikštė bei kitos Tauragės vietos.

Galimybė parašyti ir paskambinti Kalėdų seneliui

Nuo gruodžio 5 dienos iki gruodžio 19 dienos vyks akcija „Rašyk laišką Kalėdų seneliui“. Laiškų dėžutė bus pastatyta prie pagrindinės miesto eglės, Pilies aikštėje (į visus laiškus bus atsakyta!), o gruodžio 19-23 dienomis vaikai turės galimybę ne tik parašyti, bet ir paskambinti Kalėdų seneliui. Daugiau informacijos apie virtualų Kalėdų senelio skambutį ir reikalingą registraciją bus paskelbta artimiausiu metu.

Pasitikime Kalėdas Tauragėje!

[ngg src=”galleries” ids=”143″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top