Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas: „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas nepasiturinčių fizinių asmenų elektros energijos reikmėms ir (ar) iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui“

saulės elektrinė (1)Tauragės rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Aplinkos projektų valdymo agentūra yra paskelbusi kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės) panaudojimas nepasiturinčių fizinių asmenų elektros energijos reikmėms ir (ar) iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui“.

Pareiškėjai/paramos gavėjai

Fiziniai asmenys ir (ar) su jais gyvenantys asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo nustatyta tvarka 6 mėnesius nepertraukiamai iki 2022–2025 m. Klimato kaitos programos investicijų plano patvirtinimo dienos, t. y. iki 2022 m. balandžio 20 d. yra/buvo teikiama piniginė socialinė parama.

SVARBU! Kompensacinė išmoka teikiama nepasiturintiems gyventojams. Nepasiturinčio gyventojo statusą Agentūra tikrina Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje.

Remiama veikla – iki 10 kW galios saulės elektrinių, skirtų elektros energijos gamybai nepasiturinčių gyventojų namų ūkio reikmėms įrengimas ir (ar) iškastinį kurą (gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą, akmens anglį, durpių briketus ir kt.) naudojančių šilumos gamybos įrenginių keitimas:

  1. saulės elektrinės įrengimas elektros energijos vartojimo vietoje;
  2. saulės elektrinės įrengimas geografiškai nutolusioje nuo elektros energijos vartojimo vietoje;
  3. nutolusios saulės elektrinės dalies įsigijimas iš vystytojo elektrinių parke. Pirmą kartą iš saulės elektrinių parko vystytojo įsigyta saulės elektrinių parko dalis nuo kurios eksploatacijos (t. y. nuo leidimo gaminti elektros energiją išdavimo datos) praėję ne daugiau kaip 12 mėnesių;
  4. šilumos gamybos įrenginio, naudojančio iškastinį kurą, keitimas į atsinaujinančius energijos išteklius naudojantį įrenginį: naują biokuro katilą, šilumos siurbliai.

Finansavimo intensyvumas

Finansavimo suma sudaro 85 proc. 1 kW įrangos fiksuoto įkainio ir apskaičiuojama tokia tvarka:

  1. saulės elektrinės įrengimui apskaičiuojamas 1 kW įrangos fiksuotąjį įkainį (Eur/kW) (1467,78 Eur su PVM) padauginus iš 0,85, ir iš registracijos formoje nurodyto planuojamo įrengti įrenginio ar įsigyti įrenginio iš saulės parko galingumo (kW), bet ne daugiau kaip 10 (kW);
  2. kai įsigyjama saulės elektrinės dalis iš vystytojo saulės elektrinių parko apskaičiuojama 1 kW įrangos fiksuotąjį įkainį (Eur/kW) (885,10 Eur su PVM) padauginus iš 0,85, ir iš registracijos formoje nurodyto planuojamo įsigyti įrenginio iš saulės parko galingumo (kW), bet ne daugiau kaip 10 (kW);
  3. šilumos gamybos įrenginiui apskaičiuojamas pagal šio Tvarkos aprašo 1 priede nustatytą 1 kW fiksuotąjį įkainį (Eur/kW) padauginus iš 0,85 koeficiento šilumos siurblio vardinės galios (Prated) (kW).

Papildomai informuojame, kad saulės elektrinės 1 kW galios įrengimo vidutinė rinkos kaina siekia apie 1200 Eur/kW, vadinasi Aplinkos projektų valdymo agentūra finansuodama 85 proc. nuo 1467,78 Eur su PVM galėtų padengti visos saulės elektrinės įrengimo išlaidas, atsižvelgaint į vidutinę rinkos kainą.

Atkreipiame dėmesį, kad konkrečios saulės elektrinės įrengimo kaina priklauso nuo įrangos techninių parametrų ir garantijos.

Plačiau apie kvietimą skaitykite ČIA.

Pasidalinkite
Scroll to Top