Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Paskelbtas Tauragės multifunkcinio sporto ir kultūros centro statybos viešųjų pirkimų konkursas

Siekiant didinti laisvalaikio ir kultūros paslaugų prieinamumą, Tauragėje bus statomas multifunkcinis sporto ir kultūros centras – paskelbtas centro statybos tarptautinių viešųjų pirkimų konkursas.

Šiuolaikinių laisvalaikio, kultūros, sporto ir neformalaus užimtumo erdvių kūrimas – vienas iš pagrindinių Tauragės prioritetų. Tikimasi, kad naujas modernus pastatas sudarys sąlygas didėti gyventojų užimtumui, šviesti visuomenę ir formuoti teigiamą požiūrį į sveiką gyvenseną, sportą, prasmingas pramogas.

Didžiausio per nepriklausomos Lietuvos istoriją Tauragės rajono savivaldybės projekto įgyvendinimas prasidėjo dar 2016 metais. 

„Atlikta sporto bazių užimtumo analizė, paruošta galimybių studija, kartu su visais tauragiškiais ir architektūros studentais diskutuota, kas reikalinga Tauragės gyventojams ir mokiniams, daug valandų praleista kalbant su projektuotojais, siekiant paruošti funkcionalų, efektyviai veikiantį ir šiuolaikines technologijas naudojantį techninį pastato projektą, vėliau beveik 2 metus dirbo projektuotojai ir inžinieriai, kad piešiniai ant lapo virstų technine dokumentacija, kurią įvertino nepriklausomi ekspertai ir buvo išduotas statybos leidimas“,– apie projekto eigą kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas. 

Prie projekto įgyvendinimo Tauragės rajono savivaldybė įsipareigojo prisidėti 35 proc. šio projekto vertės, valstybė – 65 proc. Pinigai bus paskirstomi per visą statybų laikotarpį (3-4 metus).

„Žinoma, per 5 metus vyko daug įvairių preliminarių skaičiavimų, kiek tai gali kainuoti, o šiemet tiek darbų tiek medžiagų kainai išaugus mažiausiai 30%, finansavimo tema tapo dar sudėtingesnė ir sunkiai prognozuojama. Jeigu dar 2019 m. preliminariai skaičiuota, kad toks objektas gali kainuoti apie 9 mln. Eur, tai šiandien visi suprantame, kad nuo to laiko pasaulis apsivertė aukštyn kojomis, kaina ženkliai pasikeitusi. Tačiau tai negali būti priežastis atsisakyti tokio svarbaus projekto vykdymo, nes kaip rodo kitų panašaus dydžio projektų patirtis – kas tvirtai apsisprendę, projektą tikrai užbaigs sėkmingai“,– teigė D. Kaminskas.

Tikimasi, kad konkurse dalyvaus kuo daugiau dalyvių iš visos Lietuvos ir ne tik. Konkurso dokumentai paskelbti ČIA.

Multifunkcinis sporto ir kultūros centro projekto eigą galite pamatyti ČIA.

Pasidalinkite
Scroll to Top