Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Paskelbti brandos egzaminų rezultatai: kaip sekėsi Tauragės rajono moksleiviams?

gimnazija (1)Šiandien paskelbti visų valstybinių brandos egzaminų (VBE) ir mokyklinių brandos egzaminų (MBE) (lietuvių k. ir literatūros, menų, technologijų) rezultatai. Abiturientai savo rezultatus gali sužinoti prisijungę prie brandos egzaminų rezultatų skelbimo sistemos adresu https://rezultatai.nsa.smm.lt

Tauragės rajono kandidatai laikė dešimt valstybinių brandos egzaminų. Šešis valstybinius brandos egzaminus (anglų k., geografijos, istorijos, chemijos, fizikos, rusų k.) išlaikė visi kandidatai. Trylika asmenų surinko aukščiausią balų skaičių (100). Šimtukus kandidatai surinko keturiuose valstybiniuose brandos egzaminuose: biologijos (1 „Versmės“ gimnazijos ir 1 Žalgirių gimnazijos kandidatas), lietuvių k ir literatūros (8 „Versmės“ gimnazijos ir 1 Žalgirių gimnazijos kandidatas), anglų k. (1 Žalgirių gimnazijos kandidatas), chemijos (1 Žalgirių gimnazijos kandidatas).

Daugiausiai (221 kandidatas) laikė anglų k. valstybinį brandos egzaminą, mažiausiai (6) rusų k. valstybinį egzaminą. Mokyklinį lietuvių k. ir literatūros egzaminą laikė 144 kandidatai, menų 50, o technologijų 85 rajono kandidatai.

Lyginant Tauragės rajono ir Respublikos kandidatų rezultatus, matyti, kad trijų valstybinių brandos egzaminų vidutinis balas didesnis nei Respublikos vidutinis balas. Devynių brandos egzaminų neišlaikymo procentas yra žemesnis nei Respublikos neišlaikymo procentas.

„Ši egzaminų sesija vertinama nevienareikšmiškai. Ypač daug diskusijų sukėlė matematikos egzaminas. Galiu tik pasidžiaugti, kad rajono VBE matematikos išlaikymo procentas aukštesnis nei respublikos, tačiau rezultatai nėra aukšti. Abiturientai, kurie gerai mokėsi ir galbūt iš kitų egzaminų surinko 86-100 balų, turėjo nusivilti gavę matematikos egzamino įvertinimą“,– sakė Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Jūratė Veisienė.

Pasak Vedėjos, švietimo bendruomenės laukia nauji „rūpesčiai ir lūkesčiai“ – šių metų ugdymo rezultatų analizė, atnaujinto ugdymo turinio, įtraukiojo ugdymo įgyvendinimas, sudaryti sąlygas mokiniams ugdytis karjeros kompetencijas, integralus STEAM ugdymas.

Abiturientai savo rezultatus gali sužinoti prisijungę prie brandos egzaminų rezultatų skelbimo sistemos su mokykloje gautu kandidato kodu ir vienkartiniu slaptažodžiu. Jungiantis pirmą kartą, privaloma pasikeisti slaptažodį. Jo nepasikeitus, kitą kartą prisijungti nebebus galima. Nepasikeitus slaptažodžio ar pamiršus pasikeistą slaptažodį ir užblokavus prisijungimą, mokinys turi kreiptis el. paštu [email protected] ir laiške nurodyti savo vardą, pavardę ir mokyklą, kurioje mokosi. Rezultatus galima sužinoti ir prisijungus per portalą „Elektroniniai valdžios vartai“.

Po rezultatų paskelbimo per dvi darbo dienas mokiniai gali pateikti apeliacijas savo mokyklos vadovui. Rašydami prašymus dėl apeliacijų nagrinėjimo, mokiniai gali nurodyti ir savo argumentus, kodėl nesutinka su gautu egzamino įvertinimu. Visos apeliacijos bus išnagrinėtos iki liepos 23 d.

Pasidalinkite
Scroll to Top