Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Paskutinę metų dieną apžvelgti įsimintiniausi 2020-ųjų darbai

Nepaisant šiais metais užklupusių iššūkių, Tauragės rajonas ir toliau keitėsi, augo ir gražėjo. Paskutinę metų dieną prisiminkime svarbiausius ir ryškiausius projektus ir iniciatyvas!

Atidarytas Tauragės baseinas

Rugsėjo 4-ąją Tauragėje atidarytas modernus baseinas su pirčių erdve. Baseinas pritaikytas suaugusiųjų, šeimų su vaikais bei senjorų poreikiams. Baseino atidarymas tauragiškiams suteikė daugiau galimybių kokybiškai leisti laiką, o Savivaldybei vykdyti naujus projektus. Vienas iš jų – nemokamos plaukimo pamokos Tauragės rajono 1-8 kl. mokiniams.

Nemokamas viešasis transportas

Nuo rugpjūčio 1 dienos vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutais Tauragės rajone neatlygintinai gali naudotis rajono gyventojai ir svečiai.

Rekordinis gatvių asfaltavimas

Žvyruotas gatves pakeitė rekordinis asfalto kiekis. Išasfaltuota ir atnaujinta daugiau nei 70 000 kv.m. Tai yra didžiausias skaičius per pastaruosius 30 metų ir tris kartus daugiau nei praėjusiais metais.

Gatvių apšvietimas

Šiais metais įrengtas apšvietimas Dariaus ir Girėno, Pramonės, Sodininkų (Bernotiškės soduose) gatvėse ir Adakavo kaime. Apšviestos ir kitos viešosios erdvės – mokyklų teritorijos, pėsčiųjų ir dviračių takai

Žalioji Tauragė

Metų pradžioje į Tauragę pristatytas naujausios kartos 48 vietų elektrobusas „Solaris”, o šių metų vasarą dar du nauji 20 sėdimų vietų IVECO elektriniai autobusai. Taip pat šiais metais įrengtos  9 saulės fotovoltinės elektrinės, o kartu su prekybos centru LIDL įrengta nauja automobilių elektromobilių įkrovimo stotelė.

Moksleivių skatinimas

Trečius metus iš eilės įgyvendinta švietimo iniciatyva – nemokami mokymo(si) rinkiniai visiems rajono mokiniams ir mokytojams. Mokiniams išdalinta daugiau kaip 4400, o mokytojams – 660 rinkinių. Taip pat skirtos piniginės premijomis pažangiausiems rajono mokiniams. Šiemet piniginių premijų suma siekė net 22 300 eurų

Šviesoforas prie Didžiojo turgaus

Avaringoje Dariaus ir Girėno, Veterinarijos ir Bernotiškės gatvių sankryžoje (prie didžiojo turgaus) atlikti šviesoforo įrengimo darbai. Atsižvelgiant į eismo saugumo grėsmes, technines galimybes ir homogeniškumo mieste principus, šioje sankryžoje įrengta ne žiedinė, bet keturšalė šviesoforu reguliuojama sankryža. Taip pat įrengtas ir pėsčiųjų perėjos šviesoforas su sekundžių laikmačiu ties Tauragės „Šaltinio“ progimnazija.

Dviračių takų atnaujinimas

Tauragėje atnaujintas Tilžės plento pėsčiųjų ir dviračių takas, esantis nuo tilto per Jūros upę iki Šlaito gatvės. Taip pat atnaujintas Aerodromo g. pėsčiųjų ir dviračių takas, esantis prie Tauragės Vytauto stadiono ir Tauragės „Aušros“ progimnazijos.

Ugdymo įstaigų renovacija

Atnaujintos ugdymo įstaigos: Tauragės „Versmės“ gimnazija, Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija, l.-d. „Kodėlčius, l.-d. „Pušelė“, l.-d. „Ąžuoliuko“ filialas Tauruose.

Kultūros ir sporto objektai

Miestas ir toliau ruošiasi augti ir tobulėti, būti įdomus ir patrauklus. Šiais metais baigti kino teatro salių bei Tauragės arenos projektavimo darbai. Taip pat pradėti ir baigiami ruošti „Dunokų“ turgelio projektavimo darbai.

Už atliktus darbus ir ryškias iniciatyvas 2020-aisiais Savivaldybei įteikti garbingi apdovanojimai –  2 auksinės krivūlės už draugiškumą aplinkai ir darnaus judumo skatinimą bei „žaliąsias“ ambicijas, Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą, Vidaus reikalų ministerijos apdovanojimas už Tauragės bendruomenių namų rekonstrukcijos ir atgaivinimo projektą.

[ngg src=”galleries” ids=”25″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top