Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Pirmąją miesto šventės dieną pristatyta originali keturių tauragiškių autorių paroda „ExNova“

Pirmąją miesto šventės dieną tauragiškiams pristatyta originali keturių tauragiškių autorių – Ritos Grikšienės, Sigitos Flaksienės, Jūratės Bytautės ir Aretos Didžionienės paroda „ExNova“.

Autorių darbai pagaminti iš buityje panaudotų daiktų ir jų pakuočių. Parodos „ExNova“ bendraautores jungia ta pati tvarumo idėja, noras suteikti naują gyvenimą jau panaudotiems daiktams, dar kartą paskatinti visus atkreipti dėmesį į savo kasdienius įpročius.

Tauragės kultūros centro vadovas pasidžiaugė, kad miesto šventė prasideda meno renginiu, kuris atkreipia dėmesį į tvarumo svarbą bei primena, kad didelę dalį įvairių daiktų galima panaudoti dar kartą. „Ne viską reikia išmesti, kiekvienas daiktas ir įvykis gali atgimti iš naujo“,– sakė. V. Bartušis.

Parodos idėjos autorė Areta Didžionienė teigė, kad vis daugiau žmonių suvokia ekologijos prasmę, tačiau norisi dar kartą priminti sau ir kitiems apie tvarumo svarbą bei pernelyg didelį vartotojiškumą.

„Mūsų aplinka darosi tarsi vienkartinė, pavyzdžiui, nuėjus į parduotuvę viskas yra supakuota, todėl tai norėjau parodyti ir savo darbuose. Supakavau paveikslus, kuriuose panaudojau vienkartinius daiktus“,– kalbėjo Rita Grikšienė. Autorės darbuose galima pamatyti „vienkartinę saulę“, „vienkartinę vakarienę“, vienkartinę maldą“ ir kt.

Autorių darbuose panaudoti nenešiojami batai, rankinės, kiaušinių dėklai, buteliai ir kiti daiktai, kurie tapo meno kūriniais.

Parodos renginyje dalyvavusi Seimo narė Aušrinė Norkienė pasidžiaugė, kad kūrėjas sujungė graži idėja, kuri tapo išskirtine ir dėmesio verta paroda. „Dėkoju už šį renginį ir visoms kūrėjoms linkiu tolimesnės kūrybinės sėkmės“,– pridūrė Seimo narė.

Paroda „ExNova“ Tauragės kultūros centre veiks iki liepos 6 dienos.

Pasidalinkite
Scroll to Top