Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Plečiamos galimybės susisiekti su vaiko teisių gynėjais

Startavo nauja Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos internetinė svetainė https://vaikoteises.lrv.lt, o kartu su ja ir nauja galimybė konsultuotis ir tartis su vaiko teisių gynėjais visais su vaiko teisėmis susijusiais klausimais ne tik nemokamu telefono numeriu 8 800 10 800 ar pateikiant užklausą elektroniniu paštu [email protected] bet ir inicijuojant realaus laiko pokalbį (angl. „chat“) naujojoje internetinėje svetainėje, užpildžius tam skirtą laukelį „Pasikalbėkime“. Realaus laiko pokalbiai vykdomi tik Vaiko teisių linijos darbo valandomis.

„Keletą mėnesių rengėme ir tobulinome naują Tarnybos interneto svetainę, diegėme papildomus funkcionalumus, kurie leistų visiems svetainės lankytojams ja naudotis lengvai ir paprastai. Tikimės, jog pagrindinė svetainės naujovė – įdiegta galimybė pasikonsultuoti susirašinėjant su vaiko teisių gynėjais realiuoju laiku leis mums būti arčiau visuomenės, augins jos pasitikėjimą ir paskatins didesnį dėmesį vaikų saugumui. Pokalbiai realiuoju laiku, tikimės, bus patogūs vaikams ir suaugusiesiems, norintiems pasikonsultuoti vaiko teisių gynėjais, tačiau nenorintiems ar negalintiems to daryti telefonu, pavyzdžiui, klausos negalią turintiems žmonėms“, – sako Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė.

Pokalbiai realiuoju laiku ne tik patogus, bet ir visiškai saugus bendravimo su vaiko teisių gynėjais kanalas – vaiko teisių gynėjai užtikrina visišką tokių pokalbių konfidencialumą ir anonimiškumą. Vaiko teisių linijos konsultantai į žinutes atsakinės pirmadieniais–ketvirtadieniais 8–19 val., o penktadieniais 8–18 val. Konsultantų nedarbo metu žmonės bus nukreipiami kitas kontaktais.

Atnaujintame vaiko teisių gynėjų interneto puslapyje taip pat bus galima rasti ir informacinius vaizdo įrašus, kuriuose vaiko teisių gynėjai kalba aktualiomis temomis vaikams ir šeimoms: apie vaiko teises, vaikų saugumą, paauglystės laikotarpį, skyrybų iššūkius šeimoje, mediacijos naudą, globos ir įvaikinimo klausimus ir kt.

Pasidalinkite
Scroll to Top