Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prasideda Europos judumo savaitė: kviečiame eiti už tvarią Europą!

Jau šiandien prasideda didžiausia pasaulyje tvaraus judėjimo kampanija – Europos judumo savaitė, skatinanti rinktis aplinkai draugiškas transporto priemones ir daugiau vaikščioti pėsčiomis. Judumo savaitės renginiai rugsėjo 16-22 dienomis vyks visoje Lietuvoje, o kampanija pasibaigs diena be automobilio. 

Kasmet Europos Komisija paskelbia po naują Europos judumo savaitės temą, šiemet ji – „Bendrauk lengviau“, o šūkis „Judėk laisviau“.

Rugsėjo 17-ąją – pėsčiųjų žygis už tvarią Europą

Tauragėje Europos judumo savaitė prasidės 7 kilometrų pėsčiųjų žygiu. Dalyvius kviečiame susitikti rugsėjo 17-ąją, 10 val., Tauragės pilies kiemelyje. Tvaresnės Europos link kviečiame keliauti su draugais, vaikais, tėvais ir augintiniais – maršrutas skirtas visiems! Planuojama žygio trukmė: 3 val. Žygio pabaigoje žygeivių lauks diplomai, dovanėlės, kava, arbata ir sausainiai.

Tvariausių miestų iššūkis

Ėjimas – efektyviausias ir paprasčiausiais būdas kiekvienam prisidėti prie darnaus judumo pokyčių, dėl šios priežasties vienu iš 100 klimatui neutralių miestų iki 2030-ųjų siekianti tapti Tauragė meta žingsnių iššūkį.

Šiandien tvarumo ir aplinkosaugos temoms patenkant į kiekvienos šalies prioritetų sąrašo viršų, 100 Europos miestų žengė reikšmingą žingsnį pirmyn ir tapo bendruomenėmis, oficialiai siekiančiomis tapti klimatui neutraliomis. Siekiant šio tikslo miestai susibūrė kasdieninius judėjimo įpročius keičiančiame žingsnių iššūkyje, kurio tikslas – išsiaiškinti, kuris Europos miestas yra pats tvariausias.

100 tvariausių miestų iššūkis organizuojamas nemokamoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“. Kiekvienas norintis eiti Tauragę ar kitą mylimą vietovę jau dabar gali prisijungti prie 100 tvariausių miestų iššūkio paspaudęs ČIA.

Nemokamas viešasis transportas

Europos judumo savaitę skatiname iškeisti nuosavą automobilį į viešąjį transportą, kuris Tauragėje yra nemokamas ištisus metus. Keliavimas vietinio susisiekimo keliais nieko nekainuoja tiek tauragiškiams, tiek miesto svečiams, tad kviečiame ne tik sutaupyti, bet ir  keliauti tvariau ir ekologiškiau bei prisidėti prie oro taršos mažinimo.

Primename, kad nuo rugsėjo 1-osios, kiekvieną darbo dieną, gyventojai taip pat gali važiuoti 6 naujais, nemokamais autobusų maršrutais. Naujaisis maršrutais patogiai gali keliauti ne tik Tauragės, bet ir Jurbarko, Šilalės rajono ir Pagėgių savivaldybės gyventojai ir svečiai. Kviečiame apsilankyti svetainėje  www.stops.lt/taurage+ ir susiplanuoti savo kelionės maršrutą.

Europos judumo savaitė Lietuvoje

Šiais metais prie Europos judumo savaitės Lietuvoje prisijungė net 41 miestas, tvaraus judėjimo ir fizinio aktyvumo pramogų nestigs net ir mažiausiuose Lietuvos miesteliuose.

Aplinkos ministerija, kaip ir ankstesniais metais, rinks pačius judriausius šalyje – savivaldybę, valstybės instituciją, įmonę, mokymo įstaigą, ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Jie bus apdovanoti specialiaisiais prizais.

Kviečiame prisidėti prie darnaus judumo iniciatyvos, priimti žingsnių iššūkį, o nuosavą automobilį bent kartą iškeisti į viešąjį transportą!

Pasidalinkite

Kitos naujienos

Scroll to Top