Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prasidėjo tradicinė Europos atliekų mažinimo savaitė

Tradicinės Europos atliekų mažinimo savaitės tikslas – ugdyti žmonių sąmoningumą, skatinti juos keisti kasdienio gyvenimo įpročius ir siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų.

Gerėjant ekonominei padėčiai ir didėjant vartojimui, tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungoje susidaro vis daugiau komunalinių atliekų. Jų vienam gyventojui mūsų šalyje 2015 m. teko vidutiniškai 448 kg, ES – 480 kg, o 2018 m. jau – atitinkamai 464 kg ir 492 kg.

Šiemet per Europos atliekų mažinimo savaitę visose ES šalyse raginama ypač atkreipti dėmesį į „nematomas“ – gamybines – atliekas.  Paskaičiuota, kad vienam Lietuvos gyventojui per metus tenka 1163 kg gamybinių atliekų.

Aplinkosaugininkai kviečia nesusigundyti atpigintų prekių akcijomis, o prieš perkant naują daiktą pagalvoti, ar jis tikrai reikalingas. Sugedusį daiktą pirmiausia reikėtų stengtis pataisyti, o nebereikalingą atiduoti.

Iki karantino Tauragės regiono gyventojai atsibodusius ar nusidėvėjusius, bet dar tinkamus naudoti didelių gabaritų daiktus (baldus, langus, duris, dviračius, kilimus, automobilines kėdutes, vežimėlius), elektros ir elektronikos prietaisus, drabužius bei tekstilę galėjo pristatyti į UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro didžiųjų atliekų surinkimo aikšteles (Paberžių g. 14A, Tauragė). Šiuo metu nenaudojamų daiktų priėmimas yra sustabdytas.

Pasidalinkite
Scroll to Top