Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prie Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla

Pagramančio regioninis parkas paskelbė puikią žinią – prie Akmenos ir Jūros upių santakos bus įrengtas apžvalgos bokštas – regykla. Nuo šios vietos atsivers nuostabaus grožio panorama, kuria lankytojai galės pasigrožėti nuo 2023 metų pradžios.

Akmenos ir Jūros upių santakos kraštovaizdžio komplekso sutvarkymo ir pritaikymo lankymui Pagramančio regioniniame parke projekto tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su Pagramančio regioninio parko pagrindine vertybe – Akmenos kraštovaizdžio draustinyje esančia Akmenos ir Jūros santaka bei sukurti naują traukos centrą.

Naujasis objektas leis vienoje vietoje pažinti esmines Pagramančio regioninio parko vertybes ir taps svarbiu bei įsimintinu parko objektu vietiniams ir atvykstantiems. 

„Tikiuosi, kad statybos vyks sklandžiai ir jau 2023 m. Kai Tauragė bus Lietuvos kultūros sostinė, galėsime džiaugtis nauju turizmo traukos objektu“,– sakė Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas.

Apžvalgos bokštas bus formuojamas taip, kad vietovė galėtų būti apžvelgiama trimis lygiais:

  • Santakos. Vandens lygis. Iš arčiau susipažįstama su vietove.
  • Pažintinio tako lygis. Projektuojamas takas prasitęsiantis nuo šlaito viršaus ir esantis ties medžių viršūnėmis.
  • Apžvalgos bokšto lygis. Teritorija apžvelgiama iš 12 m. aukščio. Matoma ne tik santaka, bet ir aplinka, regioninio parko teritorija.

Įgyvendinant projektą bus atsižvelgiama į vertingą Akmenos – Jūros santakos slėnio ir miškų kraštovaizdį, gamtinę ekosistemą, kultūros paveldo vertybes, esamą regioninio parko lankytojų centro dizainą ir funkciją. 

[ngg src=”galleries” ids=”149″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]

Pasidalinkite
Scroll to Top