Tauragės rajono savivaldybės

Naujienos

Prie atliekų konteinerių esančios vaizdo kameros vėl fiksuoja pažeidimus

Netinkamas atliekų rūšiavimas  vis dar išlieka opia šių dienų problema. Prie atliekų konteinerių esančios vaizdo kameros nuolat fiksuoja netinkamą atliekų tvarkymą, pažeidimus. Pavyzdžiui, prie konteinerių paliekamos didelių gabaritų atliekos (seni baldai, kilimai , čiužiniai ir kt.). Kaip to išvengti? 

Gyventojams primename, kad tokios atliekos turi būti pristatomos į didžiųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią Paberžių g. 14 A, Tauragėje. Atliekos į šią aikštelę iš Tauragės rajono savivaldybės gyventojų yra priimamos nemokamai.

Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras taip pat primena, kad iki spalio 23 dienos, UAB „Ekonovus“ Tauragės rajone vykdo didžiųjų atliekų  surinkimą apvažiavimo būdu. Gyventojai, norintys pasinaudoti šia nemokama paslauga, atliekas turi pristatyti į lentelėje nurodytą vietą nurodytu laiku (lentelę rasite ČIA).

Į rūšiavimo konteinerius metamos pakuočių atliekos taip pat yra išvežamos nemokamai – jų surinkimą ir tvarkymą finansuoja gamintojų ir importuotojų organizacijos. Kuo daugiau atliekų išrūšiuojama, tuo mažiau jų patenka į bendrus mišrių atliekų konteinerius, už kurių išvežimą ir sutvarkymą sumokame mes – gyventojai.

Dažnu atveju konteineriai nėra pilni, tačiau kartais sudaromas klaidingas, perpildyto konteinerio vaizdas (pavyzdžiui, dėl netinkamai sulankstyto kartono). Vis dėlto, siekiant išvengti galimų pažeidimų, planuojama, kad nuo sausio 1 d. rūšiuotų atliekų išvežimas bus dažnesnis.

Primename, kad pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimo kodekso 367 straipsnį, už netinkamą atliekų tvarkymą gresia bauda iki 140 Eur.

Pateikiame vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip atliekos paliekamos šalia konteinerių, o pilietiški gyventojai išrūšiuoja ne tik savo, bet ir kitų paliktas šiukšles. Viename vaizdo įraše atsispindi ir geras, ir blogas rūšiavimo pavyzdys. Vaizdo įrašą rasite ČIA.

Pasidalinkite
Scroll to Top